Haber

Tuncel Kurtiz’i kaybettik!

Ünlü sanatçı Tuncel Kurtiz, 77 yaşında hayatını kaybetti.

Sanat dünyası bugün çok önemli bir ismi kaybetti. Sinema, tiyatro oyuncusu, yönetmen ve senarist Tuncel Kurtiz hayata gözlerini yumdu.

Sabah saat 11:00 sularında sporunu yaptıktan sonra eve dönen ve ardından fenalaşıp yere düşerek başını çarptığı belirtilen Kurtiz hayatını kaybetti. Acı haberi alan Kurtiz’in yakınları ve komşuları büyük şok yaşadı.

Kurtiz’in ölümünün ardından savcı ve olay yeri inceleme ekipleri, inceleme yapmak üzere sanatçının Etiler’deki evine geldi.
SANATÇI DOSTLARI KURTİZ’İN EVİNE KOŞTU

Ünlü oyuncu Tuncel Kurtiz’in ölüm haberinin ardından sanatçı dostları Etiler’deki evine koştu. Usta oyuncu Tuncel Kurtiz’in ölümü sanat camiasını yasa boğdu. Acı haberi alan ünlü oyuncular, Kurtiz’in Etiler’deki evine koştu. Tarık Akan, Burçin Terzioğlu, Ozan Güven, Meltem Cumbul, Ceyda Düvenci, Rıza Kocaoğlu, Bergüzar Korel, Cansu Dere ve Berrak Tüzünataç’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda sanatçı Kurtiz’in evine geldi.

KURTİZ’İN CENAZESİ, ADLİ TIP KURUMU’NA GÖTÜRÜLDÜ

Evinde vefat eden sinema ve tiyatro sanatçısı Tuncer Kurtiz’in cenazesi, kesin ölüm sebebinin belirlenmesi amacıyla Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

Polis ve sağlık ekipleri ile cumhuriyet savcısı Mehmet Koç’un evdeki ve cenaze üzerindeki incelemeleri tamamlandı.

İncelemelerin ardından Kurtiz’in cenazesi, kesin ölüm sebebinin belirlenmesi amacıyla Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

“NET BİR ŞEY SÖYLEMEK ZOR”

Cumhuriyet savcısı Mehmet Koç, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ”Şu an işin çok başındayız. Net bir şey söylemek zor” dedi.

Tuncel Kurtiz’in eşi Menend Kurtiz de cenazenin götürülmesinin ardından evden ayrıldı. Kurtiz, gazetecilerin duygularını sorması üzerine, ”Herkesin sevdiği bir insanı kaybettik, çok üzgünüm. Sadece benim değil, herkesin sevdiği bir insandı. Herkes gibi ben de çok üzgünüm” diye konuştu.

KURTİZ’İN CENAZESİ, PAZAR GÜNÜ TOPRAĞA VERİLECEK

Beşiktaş’taki evinde hayatını kaybeden tiyatro ve sinema sanatçısı Tuncer Kurtiz için yarın Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde tören düzenlenecek. Kurtiz’in cenazesi, pazar günü Balkıser’in Güre ilçesinde toprağa verilecek.

Kurtiz’in ölüm haberi üzerine evine gelen Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, sanatçının vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Ünal, önemli bir sanatçıyı kaybettiklerini, olayın detaylarını kendisinin söylemesinin doğru olmayacağını belirterek, “Ama spor yaparken olduğu gibi bir düşünce var. Ancak bu daha sonra doktor raporlarıyla açıklanır” dedi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de çok önemli bir sanatçıyı kaybettiklerini ifade ederek, “Hepimizin başı sağolsun, çok üzgünüz. Cenazesi, pazar günü Balıkesir’ın Güre ilçesine bağlı Tahtakuşlar köyünde defnedilecek” diye konuştu.

Kurtiz’in yakınları, yarın saat 11.00’de Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde tören düzenleneceğini bildirdi.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.