Magazin

Usta sanatçı mezarı başında anıldı

Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden Fatma Girik, 24 Ocak 2022’de tedavi gördüğü hastanede koronavirüse bağlı çoklu organ yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirmişti. 79 yaşında aramızdan ayrılan Yeşilçam efsanesi, ölümünün ikinci yıl dönümünde Muğla’nın Bodrum ilçesindeki mezarı başında anıldı.

Torba Mezarlığı’nda düzenlenen anma törenine, Bodrum Belediye Başkan Vekili Emel Çakaloğlu, Torba Geliştirme Derneği Başkanı Tamer Yöntem ve Fatma Girik’in sevenleri katıldı.

Usta sanatçı için dualar edilirken, anma töreni sonrası Bodrum Belediyesi tarafından lokum ve içecek ikramında bulunuldu.

Anma töreninde konuşan Bodrum Belediye Başkan Vekili Emel Çakaloğlu, “Çok kıymetli Fatma Girik’i ikinci ölüm yıl dönümünde anıyoruz. Geçen sene annesini de kaybettik. Değerli sanatçımız Memduh Ün ve Akrep Nalan da komşusu burada. Saygıyla, sevgiyle kendilerini ziyaret edip dualar ettik. Mekanları cennet olsun” dedi.

Torba Geliştirme Derneği Başkanı Tamer Yöntem, “Komşumuz, değerli sanat insanı Fatma Girik’in vefatı bizler için çok acıydı. Rahmet diliyorum, saygıyla anıyorum” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.