Müzik

Kadri Karahan’dan Yola Devam Şarkısı “Gençliğimin Ağacı”

İlk single çalışması “Karanlık Bir Drama”yı 2019 yılında yayınlayan şair, müzik eleştirmeni, fotoğraf sanatçısı ve yönetmen Kadri Karahan uzun bir aradan sonra gelen ikinci çalışması “Gençliğimin Ağacı” ile bir kere daha müzik yolculuğuna devam etmek istediğinin sinyalini veriyor.

Sözü ve müziği kendisine ait olan şarkı; her şeyin başladığı o ilk çalışmasına selam ve yaşanan tüm acılara bir sabrın dansı. Drama’da ikinci perde açılıyor. Karahan şarkısını şu cümleler ile özetliyor.

Gençliğimin Ağacı” yine ilk şarkımdaki gibi şiirimin kendi içine sığmaması ve notalara göz kırpması. Aynı zamanda her şeyden önce iki özel insan ile bir arada olmam ki aranjör koltuğunda çok değerli Tansel Doğanay ve vokalde müzisyen dostum Sevtap Ünal olmasa yine cesaret edemeyeceğim bir buluşmam da.

Kapak ve basın görselleri yine İlk klip çalışmasında olduğu gibi yine modacı Ümit Ünal’ın tasarımları eşliğinde fotoğraf sanatçısı Behlül Üçışık tarafından çekildi.

Kalplerine de sanatlarına büyük hayranım ve her daim minnettarım.

Aşka İnanmayanların Piste Çıkmaya Cesareti Var mı?

Şarkı; Karahan’ın kendine özgü yarattığı ve şiiri müzikle deneyimlediği adeta birçok şarkının iç içe bir hikayesi. Bir yerde genç ruhlara bir ağaç serinliği, bir yerde çınar ruhlara bir gölge derinliği. Müzikte de yeni bir tarzın da belki de öncüsü, Karahan’ın söylemi ile de bunun adı “Drama-Pop”.

Şarkı; dinleyiciyi bir kere daha ters bir köşenin içinde davet ediyor ve kalbin imtihanları ile onları baş başa bırakıyor. Bu yolculukta anlar, anılar var; peki ama hala ve ısrarla aşka inanmayanların piste çıkmaya cesareti var mı?

Şarkı karaoke versiyonu da dahil bağımsız olarak tüm dijital platformlarda yayında.

Künye:

Söz – Müzik: Kadri Karahan

Düzenleme / Mix & Mastering: Tansel Doğanay

Back Vokal: Sevtap Ünal

Stüdyo: ONT Stüdyosu 

Fotoğraflar: Behlül Üçışık

Kostüm / Tasarım: Ümit Ünal

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.