Teknoloji

Android 11’de uygulamaları kapatan bir özellik

Google tarafından geliştirilen ve yüzlerce akıllı telefon modeline güç veren Android işletim sistemi, yenilenen sürümü Android 11 ile birçok modele güç verecek.

Kişiler, kontrol ve gizlilik konularına odaklanan yeni özelliklere sahip Android 11, geçtiğimiz günlerde Google Pixel modelleri için yayınlanmıştı ve çok yakında diğer üreticilerin modelleri için de kullanıma sunulacak.

ARKA PLANDA GÜÇ TÜKETEN UYGULAMALARA SON

Akıllı telefonlarda yer alan birçok uygulama, arka planda çalışarak telefonun kaynaklarını kullanıyor ve bu da bataryanın daha hızlı tükenmesine neden oluyor.

Android 11 ile buna bir son vermek isteyen Google, yeni güncelleme ile arka planda gereksiz yere çalışan uygulamaları kapatan bir özellik yayınladı.

Özellikle şarj sorunu yaşan kullanıcıların oldukça işine yarayacak yeni özellik, Android 11 ile birlikte telefonlara gelecek.

Şu anda yalnızca Google Pixel telefonlarında kullanılan Android 11 güncellemesi, yakında diğer üreticilerin telefonlarına da gelecek.

ANDROID 11 İLE GELEN YENİLİKLER
  • Bildirim bölümünün üst kısmıdaki sohbetler bölümünde, önemli kişilerinizle sohbet kısayolu
  • Hangi uygulamaların veya kişilerin size bildirim göndereceğini seçmenize olanak tanıyan “Özelleştirilebilir Rahatsız Etmeyin modu”.
  • Dahili ekran kaydedici özelliği
  • Mikrofon, kamera, konum ve daha fazlası için bir defalık izin seçenekleri.
  • Google Pay’de depolanan kredi / banka kartlarınıza ve Google Home cihazlarına yönelik denetimlere imkan tanıyan Güç düğmesi kısayolları
  • İster ana sayfada ister uygulamada olun, daha sorunsuz bir etkileşime izin veren sohbet balonları.
  • Bir süredir uygulama kullanmadıysanız uygulama izinlerini otomatik olarak kaldıracak “otomatik sıfırlama” özelliği.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.