Foto HaberTeknolojiYaşam

Perde Kampüste Açılıyor – Kaan Erkam

2023-2024 Akademik yılına başlayan Acıbadem Üniversitesi, bu sene Cumhuriyetin 100. Yılı kapsamında birçok etkinlik yapmayı hedefliyor. Hedeflenen tiyatro – müzikal, söyleşi ve konser serileri; bu etkinliklerin çeşitliliğini de ortaya koyuyor.

Tiyatro
Üniversite’nin Oda Tiyatrosu ile yapmış oldukları iş birliği çerçevesinde ilk etkinliklerini 17 Ekim 2023 Salı günü Kaan Erkam Talk Show ile gerçekleşti. Kendisi de sanatçı olan Acıbadem Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Güney; “Perde Kampüste Açılıyor” projesi kapsamında her ay İstanbul tiyatro sahnelerinde oynanmakta olan bir oyunun Acıbadem Üniversitesi kampüsünde sahneleneceğini belirtti.

Oyunu izlemek isteyen üniversite öğrencileri, akademik ve idari çalışanları ile, Acıbadem Sağlık Grubu çalışanları ile yakınlarının çok sembolik bir ücretle; ulaşım ve otopark sorunu olmadan keyifli bir zaman geçirebileceğini sözlerine ekleyen Rektör Yardımcısı, oyunların aynı zamanda herkese açık olduğunu da vurguladı.

Amacı, ulusal ve uluslararası alanda bilinirliği ve saygınlığı çok yüksek olan Acıbadem Üniversitesi’nin olanaklarının içinde yaşadığımız şehir nüfusuyla bütünleşerek tanıtılması olan organizasyon çerçevesinde yine Oda Tiyatrosu ile yapılan işbirliği ile “Ustalarla Söyleşi” başlığı altında sanatçı ve yazarlar da öğrencilerle buluşacak. Acıbadem Üniversitesi Drama Kulübü öğrencilerinden arzu eden, yetenekli öğrenciler Oda Tiyatrosu sahnesindeki oyunlarda rol alabilecekler. Oda Tiyatrosu’nun kurucusu, sanatçı – yazar Kaan Erkam’la Marmara Üniversitesi’nde çalıştığı yıllarda da güzel projeler gerçekleştirdiklerini belirten İrfan Güney, “Çağdaş bilimin yolunu sanatın parlak ışığıyla aydınlatmak” için yola çıktıklarını söyledi. Sanatseverler, 30 Kasım 2023 Perşembe günü “Montaigne Odasında Ölüyor” isimli oyunun prömiyerini Acıbadem Üniversitesi’nde izleyebilirler.

Müzikal
Proje içinde bir de müzikal yer alacak. İrfan Güney’in kuruluşundan beri çalışmakta olduğu Acıbadem Üniversitesi’nde yaşanan olaylardan derlediği “Kampüs” müzikalini de sahneye koyma çalışmasında bulunulacak. Üniversitenin drama, müzik ve dans kulüplerindeki öğrencilerin katılımı ve Oda Tiyatrosu sanatçılarının desteğiyle sahnelenecek müzikalin söz ve müzikleri Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Güney imzasını taşıyacak. Güney, bu müzikal ile de ilgili olarak; izleyecek seyircilerin hem çok gülecekleri hem de çok duygulanacakları gerçek olayları sahnede izlerken büyük bir keyif alacakları, ayrıca akademisyen ve çalışanlarımız da kendilerinin sahneye nasıl yansıdıklarına tanık olacakları bir müzikal olacağına inandığını aktararak; müzikal gelirlerinin de öğrencilere burs olarak dönüşecek olmasının bu projeyi daha da anlamlı kıldığını vurguladı.

Konser
Yıl boyu devam edecek olan Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında de ilk konserin 20 Kasım Cuma günü 100. yıl konseri ile başlayacağını, akabinde 19 Mayıs Gençlik Korosu ve 23 Nisan Çocuk korosu ile bir dizi etkinlik planladıklarını belirten İrfan Güney, “Üniversitemiz, Cumhuriyetimizi büyük bir coşkuyla kutlayacak” dedi.


Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.