HaberMüzik

O Ses albümlendi – Mustafa Bozkurt “Yol”

“O Ses Türkiye” yarışmasında sesi ve yorumuyla geniş kitlelerin beğenisini kazanan ve geçtiğimiz sezon birinci olan MUSTAFA BOZKURT’un beklenen ilk albümü “YOL” Avrupa Müzik markasıyla yayımlanıyor. Yapımcılığını Deniz Erdem ve Cengiz Erdem’in üstlendiği 12 şarkıdan oluşan albümün yönetmen ve aranjörlüğü bağlama virtüözü Ahmet Koç’a ait.

Jüri üyelerinden Mustafa Sandal’ın takımında yarışarak birinciliği kazanan Mustafa Bozkurt’un albümünde birbirinden değerli söz yazarı, şair ve bestecilerin eserleri yer alıyor: “Vefasız Çıktın” (söz: Cahit Sıtkı Tarancı – müzik: Mazlum Çimen) “Kaç Adam Var” (söz&müzik Mühhemmet Pamuk), “Yalnızım (Ahmet Koç versiyon)”, “Mavi Gece” (söz&müzik Mustafa Bozkurt), “Geveze Güller” (söz: Aydın Öztürk – müzik: Onur Akın), “Fikrimin İnce Gülü”(söz&müzik Mustafa Kaya), “Bir Öğrenci Yurdunda” (söz&müzik Alp Murat Alper), “Doğum Günü”, “Atma Koçum” (söz&müzik Fethi Perilioğlu), “Güle Güle Git” ve “Güle Güle Git” (Düet versiyon) söz: Ali Tekintüre&Cengiz Erdem – müzik: Cengiz Erdem, “Yalnızım” (Tolga Kılıç Versiyon)

Söz ve müziği Mustafa Bozkurt’a ait olan, albümün çıkış şarkısı “Yalnızım”, radyolar ve dijital müzik platformlarında dinleyicilerle buluştu. “Yalnızım” şarkısının Ahmet Koç versiyonunun da olduğu albümde, “Güle Güle Git” şarkısına Zeynep Atagür’ün eşlik ettiği bir de düet versiyon yer alıyor. Albümün öne çıkan bir diğer şarkısı, söz ve müziği Mustafa Bozkurt’a ait olan “Mavi Gece”.

Türkiye’nin en başarılı müzisyenlerinden İsmail Soyberk (bas gitar), Bülent Ay (akustik davul), Erdinç Şenyaylar (akustik&elektrik gitar), Ali Koç (klavye&flüt&alto flüt), Mücahit Işık (perdesiz bağlama), Ahmet Koç (elektro&akustik bağlama, cura, sazbüş), Eyüp Hamiş (ney), Göksun Çavdar (klarnet), Sezai Kocabıyık (obua), Ertan Tekin (duduk), Sait Büyükçınar (solo keman), Altın Dubleler Yaylı Grubu’nun (batı yaylılar) enstrümanlarıyla albüme can verdikleri kayıtlar, tonmaister’lar İhsan Apça ve Özgür Özkan Mete ile Ada stüdyolarında kaydedildi.

kapak1-300x200

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.