HaberMüzik

Ferhat Başer’den – Fasl-ı Bahar

“Kalp Ağrısı” isimli single çalışmasıyla geçtiğimiz sene hızlı bir giriş yapan Ferhat Başer, “Fasl-ı Bahar” adını verdiği ilk albüm çalışmasını müzikseverlere sunuyor. 8 Şarkıdan oluşan ve sanatçıyı sadece yorumcu olarak değil, besteci, söz yazarı ve aranjör olarak da gördüğümüz çalışmada, ülkemizin önemli müzisyenlerinin eşlikleri dışında, yeni dönem pop müziğin usta kalemleri Alper Şahin, Erol Özdamar söz ve müzikleri ile Bertan Asllani, Olcay Yavuz ise sanatçıya aranjeleri ile destek verdi.

Sekiz Müzik Yapım etiketi ile dijital platformlarda ve müzikmarketlerde yerini alan Fasl-ı Bahar albümü, sanatçının gerek elektronik ve modern sounda hakimiyeti, gerekse geleneksel melodilerimizin duygu yüklü yorumu ile ortaya çıkmış kendine has bir çalışma.

Albümden, ilk klip çalışmasını “Boşver” adlı şarkısına Erkan Balkan yönetmenliğinde çeken sanatçı, ses getirecek imajı ve müzikalitesi ile çok yakında tüm müzikseverlerin favori sanatçısı olmaya aday.

ferhat-baser

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.