Haber

Muharrem İnce’ye yönelik kumpas davası 9 Kasım’da

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce‘ye yönelik sahte paylaşımlar yapan “Ankara Kuşu” adlı sosyal medya hesabının kullanıcısı Oktay Yaşar ile Veli Koçak, 9 Kasım’da hakim karşısına çıkacak.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce‘ye yönelik paylaşımlar yapan “Ankara Kuşu” adlı X platformundaki hesabın kullanıcısı Oktay Yaşar ile Veli Koçak hakkında iddianame hazırlanmıştı. İddianamenin Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilmesinin ardından sanıkların yargılanmalarına 9 Kasım 2023’te görülmesine karar verdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe kalkışmasında başarısız olmasından sonra örgüt üye ve yöneticilerinin illegal yollarla yurt dışına kaçtıkları, bulundukları ülkede sosyal medya üzerinden Türkiye aleyhine paylaşım ve dezenformasyon haberler yaparak amaçlarına ulaşmaya çalıştıkları kaydedilmişti.

İddianamede, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce‘ye yönelik hem sahte pornografik video görüntüsü hem de sahte dekontun, provokasyon ve tehdit amaçlı sosyal medyada dolaşıma sunulduğu kaydedilerek, firari FETÖ mensupları tarafından da daha fazla kitleye ulaşması amacıyla paylaşılan bu görüntülerin, şüpheliler tarafından da yayıldığı anlatılmıştı. Sanıklar, Yaşar ile Koçak’ın, bilerek ve isteyerek örgüte yardımda bulunmak suretiyle “silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte yardım” suçundan 1’er yıldan 3’er yıla kadar hapisle cezalandırılmaları isteniyor.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.