Haber

Muharrem İnce, SÖZCÜ TV’de İpek Özbey’in sorularını yanıtladı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, SÖZCÜ Televizyonu’nda Özel Röportaj’da İpek Özbey’in sorularını yanıtladı.

CHP Sözcüsü Deniz Yücel‘in kendisi hakkında söylediği sözlere de yanıt verirken “Utanmalısınız” ifadesini kullandı.

CHP Bana Kumpas Kuranları Aday Yaptı

CHP ile yaptığı görüşmelerde bilinmeyenleri de anlatan İnce, “Bana kumpas kuranları aday yaptılar” dedi. Yerel seçimlerde “İstanbul’da koşulsuz destek vereceğiz” açıklamasından neden döndüğü ile ilgili soruya da yanıt veren Muharrem İnce, “Bana kaset kumpasını kuranları baş köşede ağırlayıp, aday gösterdiler. Bunlar beni istemiyorlar. Bütün bunlar olurken ayıp olmuyor mu?” sözleriyle duruma tepki gösterdi. “Bir ilçe istemişim vermemişler, aferin size aferin” diyen İnce, “Ali Babacan’a onlarca vekil verirken iyi de İnce’ye bir belediye mi veremediniz?” dedi.

İnce;

“Bir ilçe istediysem çok sembolik bir şey istedim. Ali Babacan’a onlarca vekil verirken iyi de İnce’ye bir belediye mi veremediniz? Sizin derdiniz üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Kurultay derdiniz var sizin seçim yapmak gibi derdiniz yok. Koltuk derdiniz var Ben sizin ayağınıza beş kez geldim. Bu seçim önemli dedim. Bana kaset kumpasını kuranları baş köşede ağırlayıp, aday gösterdiler. Bunlar beni istemiyorlar. Bütün bunlar olurken ayıp olmuyor mu? Ümit Özdağ’a MİT müsteşarlığı verirken, 3 bakanlık verirken iyi, Temel Karamollaoğlu’na Gültekin Uysal’a cumhurbaşkanlığı verirken iyi de İnce’ye verirken kötü. Bunlar komik çocuklar ya!”

Özgür Özel’in DEM’le ittifak uğruna Türkiye düşmanı Pervin Chakar’ın elini öpmesine dikkat çeken İnce, “Her gördüğün eli öpersen millet sana güvenmez, Memleket Partisi de senin yanına gelmez” şeklinde konuştu.

İnce;

“Bana ‘bölücü’ diyen CHP seçmenine sesleniyorum; arkadaşlar siyahla beyaz kadar ayrıyız, nasıl beraber olalım? Değişmek başka şeydir. Başkalaşmak başka bir şeydir. Yani bizim ruhen, gönül olarak, düşünsel olarak benim bulunduğum bir parti değil, orası gençliğimin partisi gitmiş yerine başka bir şey gelmiş. Yani böyle bir ittifak kurabilmek, yarın şartlar değişir başka bir yönetim gelir o zaman konuşuruz. Her gün demlenirse nasıl kuracağım.”

Sandık Çağrısı

“Benim cumhurbaşkanı adayı olduğum 2018’de 12 bin 843 sandığa gözlemci konulmamış. Sıkı durun, Kemal Bey’in seçiminde de aynı olmuş, son seçimde. Yine gözlemci yok. Tekrar söylüyorum, bütün muhalefete sesleniyorum. Hadi gelin hep bir araya gelelim. CHP, İYİ Parti, Memleket Partisi… Hepimiz bir araya gelelim. Bir komisyon kuralım bu 200 bin sandığı oturalım koruyalım. Birlikte yapalım, bunu yapalım.”

“200 bin sandığı koruyamayan, oraya gözlemci koyamayanların ‘oyları çalıyor’ deme hakkı yoktur. ‘Oyları çalıyorlar’ diyebilmek için o sandıklara gözlemci koyup 200 bin ıslak imzalı tutanağı elinize almanız lazım. Bunu alamadığınız sürece hayıflanmanıza gerek yoktur.”

Ben Sizin Ayağınıza 5 Kere Geldim

“İstanbullu hemşerilerimize sesleniyorum. Saadet Partisi’nin İstanbul Büyükşehir adayı kim, biliyor musunuz? Birol Aydın, Birol Aydın kimdir? CHP listelerinden seçilmiş Saadet milletvekili. Aziz kardeşlerim bana laf söyleyeceğinize, CHP listelerinden seçilmiş Saadet Partisi’nin Birol Aydın’a niye laf söylemiyorsunuz? DEVA Partisi 15 vekil için ‘Çok ısrar ettiler, biz de aldık‘ diyor. Siz Babacan’a 15 vekil Muharrem İnce‘ye Posof’u vermeyeceksiniz… Sizin derdiniz üzüm yemek değil demek ki, derdiniz bağcıyı dövmek. Sizin seçim kazanmak gibi bir derdiniz yok.”

“Ben size ağabeylik yaptım. 5 kere ayağınıza geldim sizin. Herkesin sizi terk ettiği günlerde, Altılı Masa arkadaşları terk ederken ben onların ayağına gittim. ‘Bakın arkadaşlar bu seçim önemli’ dedim. Sayın İmamoğlu’nun anlattıkları doğrudur. Onu ayrı tutuyorum.”

CHP Sözcüsü Deniz Yücel’in açıklamalarına yanıt verdi.

“Sayın sözcünün üç önemli iddiası var burada. Diyor ki, ‘Bir, İzmir’den metropol ilçe. İki, parti tabanımız kabul etmedi bu isteği. Üç, Muharrem İnce eleştirilerini, istediği verilmeyince yapmaya başladı’. Bunlara tane tane cevap vereyim, milletimizin de vicdanına bırakayım. Eğer gönül gözü kapalı değilse milletimizin beni anlayacağına inanıyorum.”

“Bir ilçe istemişim. Bir ilçe istemişsem çok sembolik bir şey istemişim. Koca parti, eğer İstanbul’dan dahi istememişse, ‘İzmir’den bir ilçe verin’ demişse sizin hemen vermeniz lazımdı zaten. Bugünkü açıklaması var Ali Babacan’ın. CHP’nin verdiği 15 vekil sorusuna yanıt: ‘Aşırı ısrar üzerine kabul ettik.’ Yahu siz Babacan’a 15 vekil verirken iyi de Muharrem İnce’ye bir ilçe belediye başkanlığı mı vermediniz? Ayıp değil mi?”

“Muharrem İnce eleştirilerini ne zaman yapmış, görüşmeler bitince yapmış, yani dün yapmışım. Öyle mi? Yok, bakın 12.12.2023. 12 Aralık’ta. Sayın Özgür Özel, Şeyh Sait’e ‘hain’ demeyince tweet atmışım. Demek ki Muharrem İnce ‘Ya bana belediye verin, vermezseniz ben de sizi eleştiririm’ dememiş.”

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.