Haber

İnce yeni parti için nabız mı yokluyor?

2018’deki cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP’den aday gösterilen eski Yalova milletvekili Muharrem İnce’nin parti kuracağı iddiaları kulislerde konuşulmaya devam ediyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan İnce, “Bu süreçte bir gazeteye, haber ajansına konuşmadım, açıklama yapmadım. Memleket için doğru olduğuna inandığım bir karar aldığımda kararımı açıklarım” dedi.

Eski Yalova milletvekili ve 2018’deki cumhurbaşkanlığı seçimi adayı Muharrem İnce’nin parti kuracağı iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Muharrem İnce, bu iddialarla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

“KARAR ALDIĞIMDA AÇIKLARIM”

İnce, “Bu süreçte bir gazeteye, haber ajansına konuşmadım, açıklama yapmadım. Memleket için doğru olduğuna inandığım bir karar aldığımda kararımı açıklarım” diyerek parti kuracağı iddialarını yalanlamadı.

“NABIZ YOKLUYOR”

Hürriyet’ten Abdulkadir Selvi’ye göre Bodrum’a giden Muharrem İnce, kamuoyunun nabzını yoklayacak. Selvi, “Daha önce yeni parti kurma iddialarını jet hızıyla yalanlayan Muharrem İnce bu kez uzun süre sessiz kaldı. Dün sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. ‘Bu süreçte bir gazeteye, haber ajansına konuşmadım, açıklama yapmadım. Memleket için doğru olduğuna inandığım bir karar aldığımda kararımı açıklarım’ dedi. Ama dikkat edin, parti kuracağı yönündeki haberleri yalanlamadı. Muharrem İnce nabız yokluyor.” ifadeleriyle İnce’nin yeni parti için tepkileri ölçtüğünü dile getirdi.

TABANDAN BÜYÜK TALEP VAR

İnce’nin parti kurma konusunu artık gündemine aldığı konuşuluyor, bayramdan sonra ekibini toplayıp kararını netleştirmesi bekleniyor. Yakın kurmaylarına “Kurultaydan sonra çok talep alıyorum” dediği söyleniyor.

İKİ AYRI ANKET

Muharrem İnce’ye yakın ekibin potansiyeli belirlemek için iki ayrı kamuoyu araştırma şirketine anket yaptırdığı ifade ediliyor. “Muharrem İnce parti kursa oy verir misiniz” sorusuna yüzde 7 ve yüzde 9.5 oranında “evet” yanıtı verildiği belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.