Haber

Muharrem İnce : “Bana kumpas kuranları aday yaptılar”

Sözcü TV canlı yayınında İpek Özbey’in sorularını yanıtlayan İnce, seçimlere müstakil girme kararı ve CHP ile yaptığı pazarlıkların bilinmeyenlerini anlattı.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP’nin belediye başkan adayı olarak seçtiği 3 adayla ilgili de sert eleştirilerde bulundu.

İstanbul’da koşulsuz destek vereceğiz” açıklamasından neden döndüğü sorusuna yanıt veren Muharrem İnce,

“Bana kaset kumpasını kuranları baş köşede ağırlayıp, aday gösterdiler. Bunlar beni istemiyorlar. Bütün bunlar olurken ayıp olmuyor mu?”

Bir ilçe istemişim vermemişler, aferin size aferin” diyen İnce, “Ali Babacan’a onlarca vekil verirken iyi de İnce’ye bir belediye mi veremediniz?” dedi.

Kumpas kuranları baş köşede

“Bir ilçe istediysem çok sembolik bir şey istedim. Ali Babacan’a onlarca vekil verirken iyi de İnce’ye bir belediye mi veremediniz? Sizin derdiniz üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Kurultay derdiniz var sizin seçim yapmak gibi derdiniz yok. Koltuk derdiniz var Ben sizin ayağınıza beş kez geldim. Bu seçim önemli dedim. Bana kaset kumpasını kuranları baş köşede ağırlayıp, aday gösterdiler. Bunlar beni istemiyorlar. Bütün bunlar olurken ayıp olmuyor mu? Ümit Özdağ’a MİT müsteşarlığı verirken, 3 bakanlık verirken iyi, Temel Karamollaoğlu’na Gültekin Uysal’a cumhurbaşkanlığı verirken iyi de İnce’ye verirken kötü.”

“Mühürsüz oylara itiraz etmeyin diye örgüte mesaj çeken adam

“Aklıma bir fotoğraf geliyor Bülent Tezcan, Onursal Adıgüzel, Muharrem Erkek. 2018’de benim cumhurbaşkanı olduğumdaki sonuçların açıklanması. Bülent Tezcan 2017’de referandumda mühürsüz oylara itiraz etmeyin diye örgüte mesaj çeken adamdır. CHP tarihine Bülent Tezcan’ın böyle geçmesi lazım. En az 10-15 belediye başkanını o belirlemiştir. Onursal Adıgüzel‘e gelince seçim sonuçlarını koruyamayan sistemi çökerten bir arkadaşımızdır. Her çökerttiğinde ödüllendirilmiştir. Benim seçimde çökertmiştir ödüllendirilmiştir. Muharrem Erkek arkadaşımız da tenzil-i rütbe olmuş bir arkadaşımızdır bakan olacağım diye gezen bir arkadaşımızdı şimdi belediye başkanı olacak. Aklıma bu fotoğraf geliyor.”

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.