Haber

İngiltere Prensi Andrew, Epstein’ın Olaylarını Yalanladı

Ayrı bir ifadede, Epstein’ı suçlayan Johanna Sjoberg, Prens Andrew’un Epstein, Giuffre ve Epstein’in eski kız arkadaşı Ghislaine Maxwell ile fotoğraf çektirmek için elini göğsüne koyduğunu söyledi.

Çarşamba günü açıklanan bir hukuk davasına ait mahkeme belgelerine göre, geç dönem seks suçlusu Jeffrey Epstein tarafından mağdur edildiğini söyleyen bir kadın, İngiltere Prensi Andrew’un 2001 yılında Epstein’ın Manhattan’daki malikanesinde elini göğsüne koyduğunu söyledi.

Daha önce diğer medya kuruluşları tarafından bildirilen ve Andrew’un yalanladığı olay, daha önce düzenlenmiş belgelerden oluşan ilk arşivde anlatılan ayrıntılar arasında yer alıyordu; Epstein’in iddia edilen seks ticareti faaliyetlerinin kapsamı hakkında birkaç yeni ayrıntı ortaya çıkıyordu.

Önümüzdeki günlerde daha fazla belgenin mühürsüz veya düzenlenmemiş olması bekleniyor.

Düzinelerce kadın, Epstein’ı kendisine ve misafirlerine özel Karayip adasında ve New York, Florida ve New Mexico’daki evlerinde cinsel hizmet sunmaya zorlamakla suçladı.

Epstein’ı en çok suçlayan isimlerden biri olan Virginia Giuffre’nin açtığı davada adı geçen 150’den fazla kişinin isimleri, geçen ay federal bir yargıcın bu isimleri gizli tutmanın hiçbir yasal gerekçesi olmadığına karar vermesine kadar yıllarca mühürlü tutuldu.

Giuffre verdiği ifadede birçok politikacı ve finans lideriyle seks yaptığını söyledi.

Giuffre’nin ifadesinde, hedge fonu sahibi Glenn Dubin, milyarder ABD’li iş adamı Tom Pritzker ve merhum New Mexico Valisi Bill Richardson’un da aralarında bulunduğu, daha önce iddialarını reddeden birçok önde gelen isim yer aldı.

Adını hatırlayamadığı diğer siyasi liderlerle de seks yaptığını söyledi.

Pritzker‘in bir sözcüsü, işadamının iddiayı “şiddetle reddetmeye devam ettiğini” söyledi.

Ayrı bir ifadede, Epstein’ı suçlayan Johanna Sjoberg, Prens Andrew‘un Epstein, Giuffre ve Epstein’in eski kız arkadaşı Ghislaine Maxwell ile fotoğraf çektirmek için elini göğsüne koyduğunu söyledi.

Andrew, Epstein ile olan ilişkisi nedeniyle kraliyet unvanlarının çoğundan çıkarıldı.

İngiliz medya patronu Robert Maxwell’in kızı Maxwell, Epstein için reşit olmayan kızları işe almak suçundan 20 yıl hapis cezasını çekiyor. Mahkumiyetine itiraz ediyor.

Giuffre, Maxwell’i, Epstein’ın istismar etmesi için reşit olmadığında kendisini işe almakla suçladı.

Davayı denetleyen ABD Bölge Hakimi Loretta Preska, Epstein’ın tacizde bulunduğu sırada reşit olmayan kişilerin isimleri de dahil olmak üzere bazı isimlerin gizli kalacağına karar verdi.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.