Haber

Muharrem İnce ile Özgür Özel arasında kritik görüşme!

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, görüşme sonrası yaptığı açıklamada “Yerel seçim için de kaygılarımızı dile getirdik. CHP, amiral gemisidir.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel ile Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce bir araya geldi. Görüşme sonrası açıklama yapan Özel, “Bugün bizden bir belediye başkan adayı ve yerel seçimlere yönelik herhangi bir şey duymayacaksınız” dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnceCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel‘le görüştü. CHP lideri Özel’e, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ve Genel Başkan Yardımcıları Deniz Yücel ile Gül Çiftci eşlik etti. İki liderin görüşmede yerel seçimler ve İnce’nin ifadesiyle “memleket meseleleri” görüşüldüğü öğrenildi.

Muharrem İnce; Yerel seçim için de kaygılarımızı dile getirdik

CHP Genel Merkezi’nde saat 10.00‘da gerçekleşen görüşme sonrasında Muharrem İnce açıklamalarda bulundu. 

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, “Yeni seçilen Özgür Özel’e başarı dileklerimizi iletmek için geldik. Memleket meseleleri için değerlendirmelerde bulunduk. Yerel seçim için de kaygılarımızı dile getirdik. Bu memleketin mülkiyesi adliyesi ele geçirilmiş durumda, yargı işlemiyor. Türkiye’de yargı adalet dağıtmıyor. Döviz zorla orada tutuluyor. Bu tablo memleketin geleceği açısından bizi ürkütüyor. Meclis çoğunluğunu ele geçiren bir iktidar var, bu psikolojik üstünlükle seçime giriyor. CHP, amiral gemisidir. Özgür Özel’e görüşlerimizi aktardık.” ifadelerini kullandı.

ÖZEL: MYK VE PM ÖZEL GÜNDEMLE TOPLANACAK

Özgür Özel, İnce’nin kendisine hayırlı olsun ziyaretinde bulunduğunu söyleyerek, “Görüşmede memleket meselelerini, halkın meselelerini konuştuk ve önümüzdeki süreç içinde diyalog ve temas halinde olma noktasında fikir birliğine vardık. Tabii biz görüşmemizi yaparken bir yandan televizyonlarda sizlerin buradan yaptığı yayınlarda sürekli bugün Cumhuriyet Halk Partisi’nin açıklayacağı belediye başkan adaylarından bahsedildiğini, alt yazılarınızdan ve anonslarınızdan takip ettik. Dün Anayasa Mahkemesi’nin kararını hiçe sayan, dolayısıyla anayasayı askıya alma anlamına gelen bir darbe girişiminin son perdesi oynandı. Bu şartlar altında Cumhuriyet Halk Partisi olarak bugün yapılacak Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantımızın ve ardından yapılacak Parti Meclisi (PM) toplantımızın özel gündemle toplanacağını, dün bir sosyal medya paylaşımıyla duyurmuştum. Bugün bizden bir belediye başkan adayı ve belediye seçimlerine, yerel seçimlere yönelik herhangi bir şey duymayacaksınız. Cumhuriyet Halk Partisi’nin toplumsal muhalefetle birlikte bundan sonraki yol haritasını konuşacağız. Önümüzdeki hafta içinde belirlenecek bir günde bugünkü gündemle PM’miz yeniden toplanacaktır. Bunu da birinci ağızdan ifade etmiş olayım. Sayın Muharrem İnce’ye nazik ziyaretleri için bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

İNCE: MEMLEKET MESELELERİNİ DEĞERLENDİRDİK

İnce ise Özel’le memleket meseleleri üzerine bir değerlendirme yaptıklarını söyleyerek, “Tabii ki önümüzdeki seçim süreciyle ilgili de kaygılarımızı dile getirdik. Çünkü biliyorsunuz bu memleketin adliyesi, zaptiyesi, mülkiyeti, harbiyesi, tıbbiyesi ele geçirilmiş durumda. Memlekette yargı, iktidarın sopası olmuş durumda. Yargının olmadığı bir yerde, yargının düzgün işlemediği bir yerde ekonominin kurallarının düzgün işlemesi mümkün değildir. Eğer yargı Türkiye’de adalet dağıtmıyorsa, bir ülkede yargı adalet dağıtmıyorsa, sadece Türkiye olması şart değil. O ülkede yoksulluk kaçınılmazdır. Hep söylediğim bir sözü bir kez daha tekrar edeyim; yargı karın doyurur. Türkiye’de yargı aklını başına almalıdır. Türkiye’de yargı bizi yoksulluğa sürüklemektedir. Bugün dolar 30 TL olmuşsa, euro 35 liraya doğru gidiyorsa bunun birinci sorumlusu ekonomistler değildir; yargıçlardır, hakimlerdir, savcılardır, siyasetçilerdir. Bunu herkes görebilmelidir. Bu beni ürkütüyor. Baskılanmış bir döviz, zorla orada tutulan bir döviz, yargı eliyle bir takım hizaya getirmeler. Memleketimizin geleceği açısından bizi ürkütüyor” dedi.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.