Biyografiler

Furkan Güler kimdir?

Kendi Anlatımı ile;

1997 senesinin Eylül ayında Samsun’da dünyaya geldim. iki kuşaktır Canik ilçesi Belediye Evleri Mahallesinde ikamet etmekteyiz.

Çocukluğumun bir kısmı köyde geçti. Hala daha dededen küçük bir fındık bahçesi var onun bakımı, toplamasıyla uğraşıyorum.

Samsun Anadolu İmam hatip lisesinden mezun olduktan sonra Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi sosyal bilgiler öğretmenliği bölümünü bitirdim. 6 yıldır öğretmenlik yapıyorum.

Siyasette aktif olan bir ailenin içerisinde büyüdüm. Atatürkçü, Milliyetçi ve Türk İslam değerlerini önemseyen bir ailemiz vardır.

Hayata bakışımda annem, dedem, Seyfettin Dost hocam ve Zeki Kola hocamın büyük etkisi vardır. Kaldı ki okuduğum ilk ciddi kitabı Seyfettin Dost hocam hediye etmişti; Nihat Sami Banarlı Türkçenin Sırları.

Üniversite yaşamım çok aktif geçti. Kendi yaptığımız bir organizasyonla okullara kütüphaneler kuruyorduk. Ben, Atakan, İrfan, Merve… Birlikte Sinop’ta ve doğu illerimizde kütüphaneler kurduk. İrfanla ben otostopla Türkiye’nin bir kısmını gezdik. Oldukça hareketli ve birikimli bir eğitim hayatım oldu.

Mesleğe başlamamda Cem hocamın emekleri ve devam etmemde Hayrullah hocanın emekleri çok büyüktür. Öğretmen olmak farklı bir ruh; insan yetiştiriyorsunuz. Mesela geçen sene mezun ettiğim bir öğrencim Nisa mesaj attı; ”Hocam ne anlattıysanız burada çıkıyor” diye. Veya çok önceden mezun ettiğim öğrencilerimi sokakta görünce gurur duyuyor insan. Öğretmenlik böyle bir ruhtur.

Ama kendime bunu yeterli görmüyorum. Dahada ötesini yapmam lazım. Bu insanlara yaşanabilir bir kent kurmak istiyorum. Geleceğe hazırlamak istiyorum. Gelecekte bu kentin sokaklarında gezenler rahat bir nefes alsınlar istiyorum. Tek derdim bu.

Toprakla haşır neşir olan insanlar sabrı ve emeğin ne olduğunu iyi bilirler.

Memleketin evlatları için mücadele edeceğim ve öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek.

Furkan Güler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.