Müzik

Can Uzunallı ve tatu fly? “Uzun İnce Bir Yoldayım” kliplendi.

Enstrümantal – psychedelic müzik grubu tatu fly? ile Can Uzunallı’nın ortak çalışması “Uzun İnce Bir Yoldayım”; geçtiğimiz yıl müzikseverlerle buluşmuştu.

Grubun müzik yazarı Mehmet Fırıl’ın düzenlemesi ve rock – metal müziğin önemli isimlerinden Can Uzunallı’nın sesiyle; Âşık Veysel Şatıroğlu’nun aramızdan ayrılışının 50. yılı anısına yapılan “Uzun İnce Bir Yoldayım” yorumuna Murat Ertürk yönetiminde klip çekildi.Klipte yönetmen ve aynı zamanda senarist olarak imzası bulunan Murat Ertürk; “Uzun İnce Bir Yoldayım” klibi hakkında şu açıklamayı yapıyor: “Murat Beşer demiş, “post-apokaliptik bir senaryonun soundtracki olabilir” diye, çıkış noktamız bir distopya ortamı oldu dolayısıyla… Hayatın kendisi de insanın, umudun neresinden baktığına göre algısında yarattığı distopya ve ütopyaların dengesi gibime geliyor. Şarkının kendisinin çizdiği sınırlar da var tabii (iyi ki var), ancak hikâyelemede zıtlıkları kullanmak neredeyse kaçınılmazdı. Gündüz-gece… Genel bir distopya ortamında, birbirlerini kendi ütopyaları olarak yaratmış iki hayalin hikâyesi. İnsanın hayal gücü, ihtiyaçları doğrultusunda hayallerini mutlaka şekillendiriyor. Varoluşsal yolculuğumuzu bir nebze çekilir kılan da bu sanırım. Yoksa hep bir travma, hep bir yalnızlık… 🙂Videonun hikâye kısmını çekmek için bize boş, geniş, tercihen yıkık dökük, terk edilmiş yerler gerekiyordu. Daha önceki keşif gezilerimizden hatırladığımız, benzeri mekânları barındıran ve İstanbul’a yakın olan ilk aklımıza gelen yer Çatalca oldu. Çatalca, çekim için çok ilginç ve değişik mekânlara sahip olan bir yer. Orman, deniz, göl, bataklık… ne lazımsa orada. Konu Çatalca olunca tabii hemen sevgili Cihat Güven’i aradık. Kendisi de sağ olsun; gerek mekânları bulmada gerekse de çekim günü bize verdiği destekle her şeyin daha kolay olmasını sağladı. 

Hikâyenin kalan kısmını da İstanbul’da, Blackout Studio’da çektik.”

Uzun İnce Bir Yoldayım” klibine tatu fly?’ın YouTube kanalından ulaşabilirsiniz.

YouTube l

Can Uzunallı Sosyal Medya:

Twitter l Instagram

tatu fly? Sosyal Medya:

Twitter l Instagram

KÜNYE:
Murat Ertürk

Yönetmen ve Senarist

Mehmet Fırıl: Guitar, Bass Guitar, Synthesizer, Sampling & Programming

Can Uzunallı: Vocals

Batuhan Fırıl: Drums

Ozan Erkan: Guitar

Muaz Ceyhan: Tanbur

tatu fly? On stage

Mehmet Fırıl: Bass Guitar

Nail Evrim Doğ: Synthesizer

Mert Alkaya: Drums

Burak Ergenç: Guitar

Muaz Ceyhan: Tanbur

Barış Alioğlu: Guitar

Batuhan Fırıl: El. Drum

Rec: Mehmet Fırıl

Vox Rec: Kerem İnci @ Stüdyo Frekans (İzmir)

Mix: Murat Gülbay

Mastering: Cem Ömeroğlu

Production: Big Fat Mama Records

Cover Artwork: Ömer Yiğit Aral

Video Production: Blackout Studio

Written – Directed by: Murat Ertürk

Production Manager: Hande Kaya

Art Director: Alper Sözen

Camera Team: Bahtiyar Çal, Cuma Ali Akşun, Serdar Gözen, Yasin Alpaydın

Technological Support: wesync.ws

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.