Foto HaberMagazin

Brunei Prensi Halktan Biriyle Evleniyor

32 yaşındaki Abdul Mateen, 29 yaşındaki nişanlısıyla başkent Bandar Seri Begawan’daki bir camide sadece erkeklere özel bir törenle evleniyor.

Sultan Hassanal Bolkiah’ın 10. çocuğu ve dördüncü oğlu olan Bolkiah’ın, Borneo adasının kuzey ucundaki petrol zengini ülkenin tahtına çıkması pek mümkün görünmüyor.

Abdul Mateen ve nişanlısı Yang Mulia Anisha Rosnah‘nın 31 Aralık’ta Instagram’da yayınlanan düğün öncesi fotoğrafı, onun koyu renkli, kruvaze bir ceketin altına açık yakalı beyaz bir gömlek giydiğini, krem ​​rengi bir pantolon giydiğini ve başörtüsü olmadığını gösteriyor. 

Abdul Mateen, aynı zamanda bir Instagram fenomeni olarak da tanınıyor. 2.5 milyonu aşkın takipçisiyle gösterişli hayatını paylaşıyor.

Paylaşılan fotoğraf, muhafazakar ülkenin daha modern bir imajını parlatma ve kraliyet ailesini, sosyal medyada büyüyen genç Brunei nesline uygun hale getirme çabasının bir parçası gibi görünüyor.

Endonezya İslam Üniversitesi’nde uluslararası ilişkiler alanında misafir profesör olan Mustafa Izzuddin, “Prens Mateen, Brunei toplumunda önemli bir gençlik değişim yaratıcısı olarak tanımladığım kişi olacaktır” dedi.

AFP’ye verdiği demeçte, “Ona kültürel bir Instagramcı diyebilirsiniz çünkü gençlerle bağlantı kurma konusunda ustadır.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.