Magazin

Oyuncu Settar Tanrıöğen’in doktorundan açıklama

Dün beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırılan oyuncu Settar Tanrıöğen’in doktoru açıklama yaptı.

Show TV’nin popüler dizilerinden Kızılcık Şerbeti’nde Abdullah karakteriyle izleyici karşısına geçen Settar Tanrıöğen‘in beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırıldı.

Sanatçının sağlık durumuyla ilgili Gold Film tarafınfan yapılan açıklamada, “Kanamaya yol açan anevrizma başarılı bir şekilde kapatılmıştır. Hastamız yoğun bakıma alınmıştır” denildi.

Ameliyat edilen sanatçının sağlık durumuyla ilgili özel hastanenin başhekimi Dr. Engin Çakmakçı, “Hastamız Settar Tanrıöğen bir haftadan beri üst solunum yolu enfeksiyonu şikayetlerinin yanı sıra hareketlerde ve konuşmada yavaşlama ve ara sıra kısa süreli bilinç bulanıklığı ile 26 Ocak 2024 Cuma günü saat 20.45’de hastanemize başvurdu. Yapılan muayene ve tetkikleri sonucunda beyin damarlarından birinde anevrizma kanaması saptanmıştır” ifadelerini kullandı.

Dr. Çakmakçı açıklamasına şöyle devam etti:

“Bu tanı üzerine yapılan ameliyatla kanamaya yol açan anevrizma başarılı bir şekilde kapatılmıştır. Hastamız işlem sonrasında tekrar yoğun bakıma alınmıştır. Sanatçı Settar Tanrıöğen’in hastanemize gelişinde olduğu gibi bilinci açık bir halde yoğun bakım servisimizde izlenmeye devam edilmektedir.”

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.