Haber

Zeynep: “Yalan Dolan”

Türk pop müziğinin başarılı ismi Zeynep, yoğun stüdyo çalışması sonucunda 2013 Mayıs ayı içerisinde çıkardığı “Deli Gülüm” isimli single çalışmasının üzerinden iki ay geçmeden yeni albüm “Yalan Dolan” ile yeniden müzikseverlerin karşısına çıktı. “Deli Gülüm” ile iyi bir çıkış yakalayan sanatçı “YALAN DOLAN” albümüyle de aynı başarıyı devam ettireceğe benziyor.

“Memedim” ve “İnadı Bırak” şarkılarıyla tanınan Zeynep, 90’lardan günümüze yükselişini aralıksız devam ettirmeye kararlı!

Mayıs ayında çıkardığı “Deli Gülüm” isimli single pop rock çalışmasına ek olarak “Yalan Dolan” ve “100 Desibel” adında iki yeni şarkı daha ekleyen sanatçı ayrıca müzikseverler tarafından beğeni kazanan “Alışkanlık Değilsin” isimli slow şarkı Meriç Demir’in müzik direktörlüğünde yeni versiyonuyla albümde yerini aldı.

Zeynep albüm için yaptığı açıklamada “Çok çalıştık. 2013 yılı benim için müzik dolu bir yıl oldu. Birbirinden değerli isimlerle stüdyoya kapandım. Yalan Dolan ile zirveyi zorlamaya kararlıyım. Hiç bir şarkıyı bu kadar bıkmadan aralıksız dinlememiştim. “YALAN DOLAN” içime çok sindi. Umut ediyorum halkımın da gönlüne sinecektir.” dedi.

“Kutsal Mabedim” olarak adlandırdığı evinde müzik yaparken görüntülerinin de yer aldığı Zeynep’in “Deli Gülüm” isimli en son klip çalışması yeni albümün çıkışıyla beraber müzik kanallarında ekranlara gelmeye başladı. Klip Polonez köyde orkestra ile performans görüntüleri de içeriyor.

Yönetmenliğini Hülya ÖKSÜZ’ün yaptığı “Deli Gülüm” klip çalışmasının görüntü yönetmenliğini Kadir Yücel üstlendi.

Çalışmalarına aralıksız devam eden sanatçının önümüzdeki günlerde “Yalan Dolan” isimli şarkı için kamera karşısına geçmesi planlanıyor.

“YALAN DOLAN”ın hazırlık aşamasını kamera ile kayda alan Hülya ÖKSÜZ’ün Zeynep’e albüm sürprizi olarak hazırladığı video çalışması da internette büyük beğeni topladı. Video’da stüdyo aşamasının ne derece keyifli geçtiği görülmekte. Duygulu anlar yaşayan Zeynep “Gözlerim doldu izlediğimde. Çok önemli ve çok özel bir hatıra benim için, çok kıymetli” yorumunu yaptı.

“Yalan Dolan” isimli albüm kitapçığının içerisinde yer alan yakın arkadaşları ve sanatçı dostlarından mesajlar bölümü Zeynep’e albüm sürprizi olarak hazırlanmış. Zerrin Özer, Yıldız Tilbe, Yeşim Salkım, Harun Kolçak, Rezzan Kiraz, Tayfun Duygulu, Cemil İpekçi, İbrahim Erkal, Doğukan Manço Aykut Işıklar gibi isimlerin yer aldığı sürpriz de Zeynep’e dair duygular kaleme alınmış.

Yalan Dolan (ft. Meriç Demir)
(Söz – Müzik: Zeynep – Uzay Cengiz Ayna)
100 Desibel (ft. Meriç Demir)
(Söz: Zeynep – Altuğ Bilsev Müzik: Zeynep)
Alışkanlık Değilsin (Versiyon)
(Söz – Müzik: Zeynep – Uzay Cengiz Ayna)
Deli Gülüm (Rock Versiyon)
(Söz – Müzik: Zeynep Düzenleme: Barış Bölükbaşı)
Alışkanlık Değilsin (Rock Versiyon)
(Söz-Müzik: Zeynep – Uzay Cengiz Ayna Düzenleme: Barış bölükbaşı)

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.