Haber

VERA: “Boş Zamanlar”

Vera akustik haliyle dinleyicilerini karşılıyor. 29 Temmuz’da iTunes’ta ön satışa sunulan yeni dijital albüme, 5 Ağustos itibariyle tüm dijital platformlardan ulaşabilirsiniz. Ayrıca, sonbaharı kucaklayan akustik melodilerin sahibi Vera’nın “Yerle Yeksan” adlı çalışması 5 Ağustos haftası boyunca Itunes’ta single of the week olarak yer alacak.

“Boş Zamanlar” albümünde, Vera’nın ilk EP’sinden üç parçanın akustik versiyonlarının yanı sıra, Gezi Parkı eylemlerine ithafen besteledikleri “Dokunma” adlı şarkının piyano versiyonuyla, “kentleri kuşatıp, özgürlüğü savunan” grup albüm için özel bir yere sahip olan ve tam da bu yıl 70. yılını dolduran unutulmaz eser “Kürk Mantolu Madonna” ile Sabahattin Ali’yi anmayı da unutmuyor.

Albüme ek olarak resmi sitelerinden şarkılarının yaza özel SinanU, Can Hatipoğlu gibi ünlü isimlerinin imzasını taşıyan remixlerini de paylaşan grup farklı yönleriyle dinleyicilerini şaşırtmaya devam edecek.

Genç yaşlarına rağmen uzun bir geçmişe sahip olan Vera, 2004 yılında Denizli’de kuruldu. Vokalde Arel Koray Nalbant, klavyede Onur Gülen, davulda Canberk Karademir, bas gitarda Dünyacan Yılmaz ve gitarda Mustafa Şarbak’tan oluşan grup resmi sitesinden 3 demo albüm, 2 EP ve pek çok single paylaşarak kendine sadık bir dinleyici kitlesi edindikten sonra Nisan 2012’de Babajim Records etiketiyle yayımlanan ilk profesyonel albümü “Vera” ile hikayesinde yepyeni bir sayfa açmıştı. “Karanlık Dokunmasın” ve “Hain” parçalarına çektiği kliplerle de izleyicileri ile buluşmuştu.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.