Haber

Ukrayna, Rusya’daki Petrol Tesisine Drone Saldırısı Düzenledi

Kiev Leningrad bölgesindeki enerji tesislerine düzenlenen iki insansız hava aracı saldırısının sorumluluğunu üstlendi.

Kiev’deki bir askeri istihbarat kaynağı AFP’ye verdiği demeçte, Ukrayna’nın Rusya topraklarının derinliklerindeki bir petrol tesisine başka bir insansız hava aracı saldırısı düzenlediğini söyledi.

Kiev, Rusya’nın kendi enerji altyapısına yönelik saldırılarına “adil” misilleme olarak adlandırdığı şeyin bir parçası olarak, son iki ay içinde Rus petrol ve gaz tesislerine yönelik saldırıları artırdı.

İddia, Saint Petersburg valisinin kuzeydeki şehrin dışındaki bir sanayi bölgesinde şiddetli bir patlama meydana geldiğini söylemesinin ardından geldi.

Bu arada yerel basında, Nevsky bölgesindeki bir petrol depolama tesisine düşen bir insansız hava aracına S-400 füze sistemlerinin ateş ettiği bildirildi.

AFP’ye konuşan kaynak, Ukrayna’nın askeri istihbarat servislerine atıfta bulunarak “Bu bir GUR operasyonuydu” dedi. Kaynak, hedefin “askeri amaçlarla” kullanıldığını söyledi.

Kiev bu ay çevredeki Leningrad bölgesindeki enerji tesislerine düzenlenen iki insansız hava aracı saldırısının sorumluluğunu üstlendi.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.