Haber

Rishi Sunak Her Hafta 36 Saat Oruç Tutuyor. İşte Nedeni

Rishi Sunak daha önce Meksika Kolasını tercih ettiğini çünkü bunun “yüksek fruktozlu mısır şurubu yerine şeker kamışı” ile yapıldığını belirtmişti.

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak’ın haftaya Pazar günleri saat 17.00’den Salı sabah 5’e kadar 36 saatlik oruç tutarak başladığı ve bu süre zarfında yalnızca su, çay veya sade kahve tükettiği bildiriliyor. Bunun “dengeli bir yaşam tarzının” parçası olarak “benim için önemli bir disiplin” olduğunu söyledi.

BBC’ye verdiği röportajda  Bay Sunak, “Genel dengeli yaşam tarzının bir parçası olarak her haftanın başında biraz oruç tutmaya çalışıyorum ama herkes bunu farklı şekilde yapacak.” Şekerli lezzetlere yönelik bir “zayıflık” olduğunu kabul ederek şöyle açıkladı: “Bu, haftanın geri kalanında sevdiğim tüm şekerli ikramlarla kendimi şımartabileceğim anlamına geliyor.

Rishi Sunak’a yakın bir kaynak şunları söyledi: “Bu doğru, Pazartesi günleri hiçbir şey yemiyor. Pazartesi günleri sık sık ziyaretlerde olduğu veya PMQ hazırlığı yaptığı göz önüne alındığında bu gerçekten dikkate değer.” Sunday Times’ın haberine göre, hayatının ve işinin her alanında gösterdiği disiplin, odaklanma ve kararlılık. 

Daha önce Başbakan, “yüksek fruktozlu mısır şurubu yerine şeker kamışı” ile yapıldığından dolayı Meksika Kolasını tercih ettiğini belirtmişti. Şöyle itiraf etti: “Benim sorunum şekerli şeyleri seviyorum. Hafta boyunca çok fazla şekerli hamur işleri ve geri kalanını yiyorum. Ve yemeğimi de seviyorum. İşim nedeniyle eskisi kadar egzersiz yapmıyorum. Yani hafta başında biraz sıfırlama, biraz detoks.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.