Haber

Trump: ‘Bizden Nefret Edenlere Giriş Yok’

Trump : Fransa’daki ayaklanmalar nedeni ile Amerika’nın sınırlarının güvenliğine yeniden odaklanmamız gerekiyor.

Iowa’da düzenlenen bir mitingde eski ABD Başkanı Donald Trump, destekçilerine 2024’te Beyaz Saray’ı geri alırsa ülkenin göçmenlik yasalarını güçlendireceğine dair güvence verdi. 

Eski başkanın yağmurlu bir Cuma günü Mid-America Center’a sığınan 1.000 Iowalı ve Nebraskalıdan oluşan neşeli bir kalabalığın önünde yaptığı konuşma, ulusal değerlere ve kültüre öncelik verme mesajıyla yankı buldu.

Fransa’daki kargaşaya dikkat çeken Trump, “Amerika’ya gelen herkesin ülkenin değerlerini paylaşması ve onun kültürüne asimile olması için çaba gösterilmesi gerektiğini vurguladı. Ülke düşmanlığı besleyenleri kabul etmek istemediğini belirti.

Trump : “Bizden nefret edenlerin ülkemize gelmesini istemiyoruz. Bizi seven insanlar istiyoruz.” Trump’ın sözleri, Fransa’da devam eden isyanlara dikkat çekti.

Trump konuşmasında sağduyunun öneminin ve açık sınır politikasının olumsuz sonuçlarının altını çizdi. Ulusal güvenliğe tehdit oluşturan veya cezai suç geçmişi olan kişiler tespit edilmelidir. “Akıl hastası birilerinin ülkemize girmesini istemeyiz. Ya da hüküm giymiş bir katil, bir hükümlü ülkemize girmemeli.” Trump, bu tür politikaların ulusa zarar verdiğini kesin bir şekilde ileri sürdü ve etkilerinin önümüzdeki yıllarda hissedileceği konusunda uyarıda bulundu. “Onları çıkaracağız” diyerek harekete geçeceğine söz verdi.

Trump, “İslamcı teröristleri ve cihatçıları ülke dışında tutmak için aşırı güvenlik önlemlerinin uygulanmalı.” dedi.

Trump, “Amerikan alışveriş merkezlerini, şehirlerini ve çiftliklerini yıkıcı eylemlerden korumak zorundayız. ABD’nin Fransa ile aynı kadere mahkum edilmeyeceğini.” belirtti.

Trump ayrıca Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile önceki görüşmesini anlatarak, kendisini Fransa’da yaklaşan huzursuzluk konusunda önceden uyardığını açıkladı.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.