HaberMüzik

Murat İlkan – Fanus

Profesyonel müzik hayatına 1987 yılında “Sawdust” adlı progressive metal grubuyla başlayan ve Türkiye’de heavy metal müziğinin sembolü haline gelen Pentagram’la geçirdiği 15 yıl içinde “Anatolia”, “Popçular Dışarı”, “Unspoken”, “Bir”, “1987” albümlerinde güçlü vokaliyle yer alan Murat İlkan, üç yıllık bir aradan sonra ilk solo albümü “Fanus” ile tekrar müzikseverlerin karşısına çıktı.

Murat İlkan’ın aynı zamanda prodüktörlüğünü de üstlendiği albümde İlkan’a; gitarda Erdem Karaman, klavyede Mesut Uçar, bas gitarda Erdem Ulubaş ve davulda Aykan İlkan’ın yanı sıra; “Sen ve Ben” isimli şarkıda da kemanıyla Ilgın Ayık eşlik ediyor.

Geçmişten bugüne yapmış olduğu tüm çalışmalarıyla, Türk rock müzik tarihinde kendisine saygın bir yer edinen Murat İlkan’ın “Fanus” albümünde, progressive rock ve metal müzik tarzında yedi yeni şarkı yer alıyor. Müziği Erdem Karaman ve Murat İlkan’ın ortak imzasını taşıyan “Merhaba” ve sözleri Alper İlkan imzalı “Mirror Mirror” haricindeki tüm şarkıların sözü ve müziği Murat İlkan’ın imzasını taşıyor.

Davul kayıtlarının Stüdyo Mako’da, diğer tüm kayıtların ise Murat İlkan Home Studio’da yapıldığı albümün vokal mikslerini Murat Bulut, enstrüman mikslerini ise Deniz Tuncer üstlendi. Albümün mastering’i ise Almanya’da Kai Stahlenberg tarafından yapıldı. Murat İlkan, albüm fotoğrafları için Levent Kulu’nun objektifinin karşısına geçerken, albümün kapak tasarımı ise Selim Çobanoğlu tarafından yapıldı. Albümün sözü ve müziği Murat İlkan imzalı çıkış şarkısı “Yaramaz Çocuk” çok yakında video klibiyle ekranlarda olacak.

Rock müzikseverlerin uzun bir süredir merakla beklediği Murat İlkan’ın ilk solo albümü “Fanus”, Sony Music etiketiyle 24 Aralık Salı günü tüm müzik marketlerdeki yerini aldı.
fanus-murat-ilkan

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.