Müzik

Yiğit Seferoğlu “İstemez” İle Müzikseverlerin Karşında!

Ankaralı bağımsız müzisyen Yiğit Seferoğlu, sözü, müziği ve düzenlemesi kendisine ait “İstemez” isimli yepyeni şarkısını 11 Aralık Cuma günü Avrupa Müzik markasıyla müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Seferoğlu, 2012 yılında Kıvanç Kürkçü ile temellerini attığı ve bağlarını halen sürdürdüğü Hay Bin Kuduz ile alternatif sahnede adını ilk kez duyurdu. 2016 yılında ilk solo çalışması olan “Karadelikte Bir Martı”yı yayımladı ve aynı yılın ocak ayında ilk sahnesini kendi adıyla Sofar Sounds İstanbul’da aldı. 2019 yılında “Inorganik Şehir Müziği” isimli albümünde Can Ozan, Kıvanç Kürkçü, Seray Bilen ve Peyk grubundan tanıdığımız İrfan Alış gibi birçok müzisyenle çalışma fırsatı buldu. Albüm sonrası şarkı yayımlamaya düzenli olarak devam eden Yiğit Seferoğlu; “Bu Şehirde Sevecek Bi’şey Kalmadı”, “Kendimi Bulamıyorum” gibi hit şarkılarını müzikseverlerle buluşturdu. Alternatif sahneden bağımsız olarak da üretimlerine devam eden genç müzisyen, Aga b ve Abkountry ile “Keskin ve Sivri”, Allâme ile “Yolunu Bulursam”, Ahmet Üstüner ile “Pu! Zalime” isimli çalışmalarını yayımladı. Son olarak Abkountry ve Nadas grubundan tanıdığımız Fırat Ağacık ile birlikte yayımladıkları “C.H.E.R.R.Y”, “P.E.A.C.H” ve “A.P.P.L.E” isimli şarkılar ise Seferoğlu’nun deneysel ve çok yönlü bir müzisyen olduğunun göstergesi.

Yiğit Seferoğlu’nun yeni single’ı “İstemez” tüm dijital platformlarda video klibi ise MuzikPlay YouTube kanalında yerini aldı.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.