Haber

Muharrem İnce Cumhurbaşkanlığı seçimi gecesi yaşananları açıklayacak

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, yeni parti kuracağı iddialarından sonra sıkça dillendirilmeye başlanan ‘Cumhurbaşkanlığı seçimi gecesi nereye kayboldun’ sorusuyla ilgili belge açıklayacak.

Muharrem İnce, parti kuracağı yönüne açıklamaların ortaya atılmasından sonra siyasi kulislerde tartışılmaya devam ediyor. İnce’nin en çok eleştirildiği konuların başında ise Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sonuçların açıklandığı saatlerde bir açıklama yapmayıp ortadan kaybolmasıydı.

Muharrem İnce, ‘ortadan kaybolmakla’ eleştirildiği Cumhurbaşkanlığı seçimi gecesine ilişkin belge açıklayacak. Cumhuriyet’in haberine göre, polemiğin büyümesi üzerine Muharrem İnce, 12 Ağustos Çarşamba günü bir açıklama yapma kararı aldı.

İNCE NE AÇIKLAYACAK?

Siyaset kulislerinden edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu’nun bu hafta sonu MYK üyeliklerini açıklamasından sonra, önümüzdeki hafta da Muharrem İnce kanadından bir hamle gelecek. Bu hamlenin hem Ankara’da hem de CHP’de büyük bir tartışma yaratacağı gelen bilgiler arasında.

İnce’nin 12 Ağustos’ta ne açıklayacağına gelince… İnce ve yakın ekibine göre İnce, CHP’yi eleştirerek “CHP 60 bin sandığa gözlemci koymadı” açıklamasını yapacak.

NE OLMUŞTU?

İnce’nin bu iddiasını belgeleriyle açıklaması bekleniyor. 24 Haziran 2018’deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde seçmenler “188 bin 80” sandıkta oy kullanmıştı. Muharrem İnce geçerli 50 milyon 59 bin 249 oyun yüzde 30.6’sını yani 15 milyon 336 bin 861 seçmenin oyunu almıştı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan seçimi yüzde 52.6 oy oranıyla kazanmıştı.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.