Haber

İnce’den ayrılık yolunda bir tweet daha!

CHP’den ayrılıp yeni parti kuracağı iddiaları gün geçtikçe güçlenen Muharrem İnce’den parti yönetimini hedef alan bir mesaj daha geldi. Bir önceki mesajında ‘dostlor’ açıklaması nedeniyle Kılıçdaroğlu’na “Dostlarınla hayal kur” diyen ve “Bölücü kim?” diye seslenen İnce, bu çıkışı üzerine kendisini “sarayın adamı” olmakla itham edenlere sosyal medyadan tepki gösterdi.

Çok değil bundan 2 yıl önce CHP‘nin Cumhurbaşkanı Adayı idi Muharrem İnce.

Seçimi kaybetse de İnce aldığı yüzde 30’u aşan oy ile CHP’nin genel ve yerel seçimlerdeki oy yüzdesini aşmış oldu. 

2018 seçimlerinin ardından İnce tam anlamıyla partiden adım adım uzaklaştırıldı. Üstelik sadece Muharrem İnce değil, ona yakın isimler de etkisizleştirildi. 

Bu durum CHP’nin son kurultayında tam anlamıyla ayyuka çıktı. İnce kurultay salonunda protokol yerine tuvaletin önüne oturtuldu.

Bu durum İnce’nin parti yönetiminin gözünden iyice düştüğünü ortaya koydu. 

Bayramın son günlerinde Muharrem İnce’nin yönetiminden rahatsız olduğu CHP’den ayrılacağı iddia etti. 

İnce bu iddiayı ilk olarak “Bu süreçte bir gazeteye, haber ajansına konuşmadım, açıklama yapmadım. Memleket için doğru olduğuna inandığım bir karar aldığımda kararımı açıklarım. Herkese iyi bayramlar.” sözleri ile yalanladı.

Ancak iddialar iyice ayyuka çıkarken, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ndan “Önümüzdeki ilk seçimde dostlarımızla birlikte iktidar olacağız” açıklaması geldi.

Kılıçdaroğlu bu dostların kim olduğuna dair bir ifade kullanmadı. Ama tahminler eski AK Parti’lilerle İYİ Parti ve HDP olduğu yönünde. 

İşte bu açıklama üzerine İnce’den, “Değişime imza veren Milletvekillerini, Belediye Başkanlarını, Kurultay Delegelerini dışla sonra dostlarınla hayal kur. Bölücü olan kim?” mesajı geldi. 

Bu mesaj İnce’nin Kılıçdaroğlu’na açıkça isyan bayrağını açtığını ortaya koydu. 

Bu akşam ise İnce yeni parti yolunda olduğunu iyice açık eden bir mesaj daha paylaştı. İnce mesajında, “Bir tarafta Ak Parti’den ayrılanlara “Ümmeti bölmeyin”, CHP’den ayrılma iddialarına “en doğal hakkı” deniliyor. Diğer tarafta ise Ak Parti’den ayrılanlar demokrasi kahramanı, CHP’de rahatsız olanlar sarayın adamı. Yok birbirlerinden farkları…” ifadesini kullandı. 

Şimdi merak edilen Muharrem İnce’nin ne zaman CHP ile resmen bağları kopartıp, yeni kuracağı partiyi açıklayacağı. 

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.