Haber

Dikkate almıyorum, parçaları olamam

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, bugünkü köşesinde, yeni parti kuracağı iddialarıyla gündeme gelen CHP’li Muharrem İnce’nin “Cumhur ve Millet ittifaklarını dikkate almıyorum, onların parçası olamam” dediği belirtti.

Bayer, yeni parti iddiaları ile gündemden düşmeyen Muharrem İnce’yi bugünkü köşesine taşıdı.

İTTİFAKLARI DİKKATE ALMIYORUM

Dün iş insanı Murtaza Çelikel’in cenazesini uğurlarken bir telefon geldiğini belirten Bayer, yeni parti kuracağı iddia edilen Muharrem İnce’nin, “Cumhur ve Millet ittifaklarını dikkate almıyorum, onların parçası olamam” dediğinin aktarıldığını yazdı.

Bayer, “Levent’teki namazda herkesin konuştuğu konu CHP, Kılıçdaroğlu ve yakında parti kuracak olan Muharrem İnce hakkında gündeme düşen haberlerdi. Maskemizi tanınmak için indirdikçe, rahatsız olacak kadar birçok soruyla karşılaştık. Sanki partiyi biz kuruyoruz desek yeridir” diye yazdı.

SUNİ DOSTLARLA İKTİDAR HAYALDİR

Bayer, “Cenazeyi uğurlarken bir telefon geldi. İnce’nin söyledikleri olarak aktarılanları özetliyoruz: ‘Cumhur ve Millet ittifaklarını dikkate almıyorum. Onların parçası olamam. Türkiye’nin üçüncü bir yolu yok mu, bunların arasında mı sıkışıp kalacağız?’ ‘Dostlara’ kafayı taktığı anlaşılıyordu. Şu sözleri hayli ilginç: ‘İkili bir yapıyı reddediyorum. Gerçek dostları unutup suni dostlarla iktidar hayaldir” ifadesini kullandı.

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.