Haber

Jeffrey Epstein Dosyaları: “Bill Clinton Gençleri Seviyor”

Yaklaşık 1000 sayfalık ifade ve beyanları içeren mühürlenmemiş belgeler, eski ABD başkanları Bill Clinton ve Donald Trump gibi birçok yüksek profilli şahsın suçunu içeriyor.

New York’lu bir yargıç, kötü şöhretli seks suçlusu Jeffrey Epstein‘la ilgili mahkeme belgelerini açığa çıkarma sürecini başlattı ve bu, daha önce açıklanmayan ayrıntılara ve davayla ilgili önde gelen isimlere ışık tuttu. 

Yaklaşık 1000 sayfalık ifade ve beyanları içeren mühürlenmemiş belgeler, eski ABD başkanları Bill Clinton ve Donald Trump gibi birçok yüksek profilli şahsın suçunu içeriyor . Çarşamba günü açıklanan ilk mühürsüz belge grubu, Epstein’ı suçlayanlardan iş dünyası ve siyaset dünyasındaki etkili isimlere kadar yaklaşık 200 ismin yer alması bekleniyor.

Mühürsüz belgelerde adı geçen önemli isimler arasında Epstein’ın özel uçağıyla uçtuğu bildirilen Bill Clinton da yer alıyor. Epstein’ı suçlayan Johanna Sjoberg, 2016’daki ifadesinde Epstein’ın “Clinton onları genç yaşta seviyor” iddiasını aktardı.

Düzenlenen belgelerde Clinton’dan 50’den fazla kez “John Doe 36” olarak bahsedildiği bildirildi .

Clinton’un sözcüsü, Clinton’un Epstein ile son temasının üzerinden neredeyse yirmi yıl geçtiğini açıklayarak Clinton’un kendisiyle ilgili herhangi bir suç faaliyeti suçlamasıyla karşılaşmadığını vurguladı.

Mahkeme belgeleri, Epstein’ın ortağı Ghislaine Maxwell‘e, Virginia Giuffre‘nin iddialarını çürütmek için bir ödül teklif eden bir e-postayı ortaya çıkardı. E-posta, fizikçi Stephen Hawking‘in reşit olmayan bir seks partisine katıldığı yönündeki sansasyonel iddia da dahil olmak üzere Giuffre’nin iddialarına karşı koymaya yönelik bir planın ana hatlarını çiziyor. Ancak Epstein’ın Maxwell’e gönderdiği e-postalar bu iddiayı yalanlıyor. 

Sjoberg’in ifadesinde ayrıca Donald Trump‘tan da bahsediliyor ve Epstein’ın uçuş sırasında Trump ile iletişime geçmelerini önerdiği iddia ediliyor. 

Maxwell ve Epstein arasındaki ilişki, 1990’ların başındaki romantik bir bağdan, neredeyse otuz yıla yayılan seks suçlarında rahatsız edici bir ortaklığa dönüştü.

Amerika Birleşik Devletleri’nde ve yurt dışında iyi bağlantıları olan bir finansör olan Epstein, genç kızlara cinsel saldırıda bulunmakla suçlandı. Ancak Ağustos 2019’da New York’taki bir hapishanede kendini asarak intihar etmesi, aleyhindeki hukuki işlemleri aniden durdurdu.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.