Haber

Donald Trump, New Hampshire’da Cumhuriyetçilerin ön seçimini rakibi Nikki Haley’i mağlup ederek kazandı 

ABD Başkanlık Anketleri 2024: Salı günü Donald Trump, New Hampshire’da Cumhuriyetçilerin ön seçimini rakibi Nikki Haley’i mağlup ederek kazandı ve Kasım ayında ikinci bir Beyaz Saray dönemi için adaylığı yürüyüşüne devam etti.

Donald Trump, New Hampshire‘daki önemli ön seçimleri kazanarak Cumhuriyetçilerin başkanlık adaylığını garantilemeye ve Joe Biden ile Beyaz Saray’da olağanüstü bir rövanş maçına çıkmayı garantilemeye daha da yaklaştırdı.

Oylamanın ardından yaptığı konuşmada, Trump’ın sıklıkla kaotik olan başkanlığı sırasındaki eski BM büyükelçisi, yarışın “bitmekten çok uzak” olduğunu söyledi ve destekçilerine Demokratların eski patronuna karşı yarışmak “istediğini” söyledi.

52 yaşındaki Haley, “Trump’ın ülkede Joe Biden’ı yenebilecek tek Cumhuriyetçi olduğunu biliyorlar” diye uyardı.

Donald Trump, başkan olarak iki kez görevden alınmasına ve görevden ayrıldığından bu yana kendisini bekleyen dört ceza davasına rağmen, ulusal Cumhuriyetçi anketlerde zaten liderdi.

Haley, 77 yaşındaki Trump’ın başkanlığının “kaos” getireceği konusunda defalarca uyarsa da, 77 yaşındaki Trump‘ın zihinsel sağlığını defalarca sorgularken, anketler onun New Hampshire’daki çabalarının yükselmesini sağladığını gösteriyor.

Trump’ın geçiş ekibinin eski üyesi olan Keith Nahigian, AFP’ye verdiği demeçte, “Bunun artık Trump ve Biden arasında iki kişilik bir yarış olduğunu düşünüyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.