HaberMüzik

Merve Çaloğlu – Uzak Yollar

Müzik hayatına 5 yaşında piyano çalarak başlayan, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano bölümü mezunu Merve Çaloğlu, 10 şarkıdan oluşan “Uzak Yollar” albümü ile müzikseverlerle buluşuyor. Tamamı kendi söz ve bestelerinden oluşan “Uzak Yollar” albümünün prodüktörlüğünü de üstlenen Merve Çaloğlu: “Uzak Yollar’dan kalpleri çalmaya geldim.” diyor.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi alan Merve Çaloğlu, profesyonel olarak tiyatro ve tv oyunculuğu da yapmaktadır.

Tüm düzenlemeleri Ulaş Önal’a ait olan, “Uzak Yollar” albümüne emeği geçen birbirinden değerli müzisyenler; Aydın Karabulut, Erdem Sökmen, Cihan Okan, Yeşim Vatan, Berna Anter, Mehmet Çelik, Gültekin Kaçar, Nurhat Şensesli, Kirpi Bülent, Türker Çolak, Anıl Şallıel, Hasan Gözetlik, Kağan Yıldız, Metehan Köseoğlu, Görkem Oker, Altuğ Öncü, Bahadır Tanrıvermiş, İrfan Özata, Birkan Şener, Taygun Fulurya, İstanbul Strings.

“Uzak Yollar” albümünün ilk video klibi Gökhan Palas yönetmenliğinde, “Lades” isimli şarkıya çekildi. Merve Çaloğlu’nun kostümleri Yüksel Ünver tarafından hazırlandı. Albüm fotoğraflarını ise Koray Kasap çekti. Merve Çaloğlu “UZAK YOLLAR” 3 Adım Müzik etiketiyle 29 Ocak 2014 Çarşamba günü müzik marketlerdeki yerini alacak.

Merve Çaloğlu – Lades Video Klip

merve-caloglu-uzak-yollar

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.