Haber

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce CNN TÜRK’te. AKP’ye tepki.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce CNN TÜRK canlı yayınında Hakan Çelik‘in sorularını yanıtladı.

Hakan Çelik’in sorularını yanıtlayan İnce, İktidara yüklendi, CHP ile ilgili soruları cevapladı.

İnce, Mülakatı kaldıracağım” diyordu Erdoğan. 9 ay geçti mülakat kalktı mı? Hayır. Ben bu “yalan” dedim, “milleti kandırıyorlar” dedim.

İnce, Erdoğan gidiyor Hatay’a “Belediye ile merkezi yönetim aynı olmazsa hizmet alamazsınız” diyor. Gidiyor Karadeniz’e “Bizi seçmezseniz doğal gaz yok” diyor. Sanki doğal gaz Ak Parti’nin bahçesinden çıkıyormuş gibi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce konuşmasın da Çiftçilere ve Emeklilere seslendi.

“Bak Fransız, Alman, Belçikalı çiftçiler ayakta. Sen susuyorsun, sadece sandığa gidip oy veriyorsun. Ya bu ülkenin emeklileri, çiftçileri bu seçimde haykırmayacaksa, sokakları doldurmayacaksa ne zaman dolduracak?”

İktidarda Muhalefette Tehdit Ediyor

İktidar; “Belediye ile merkezi yönetim aynı olmazsa hizmet alamazsınız” diyor.

Muhalefet; “Bize oy vermezseniz AKP kazanır” diyor.

İkisi de tehdit ediyor.

Bunlar doğru işler değil. Tehdit etmek ile korku salmak ile sorunlar çözülmüyor.

İnce’nin açıklamaları şu şekilde devam etti;

Ben 2018’de meydanlarda “kuantum” dedim, “nano teknoloji” dedim, “uzay madenciliği” dedim. İlk kez meydanlarda “matematik” diyen siyasetçi benim bu ülkede. Şimdi de diyorum ki; iklim değişikliğini konuşalım, küresel ısınmayı konuşalım, güneş pillerini konuşalım. Bunları konuşmamız gerekirken çok boş işlerle uğraşıyoruz. Birbirine laf sokmalarla uğraşıyoruz.

İşletme körlüğü olan bir iktidar var, akıl tutulması var, kibir var, bilimden uzaklaşma var. 22 yıllık bir iktidar var, normalde bu iktidarın dip yapması lazım, yüzde 1’lere düşmesi lazım. Hiçbir sorun çözülmemiş, tarıma verdiği toplam destek 91,5 milyar TL, Türkiye’de tarımda 3 milyar litre mazot kullanılıyor, 91 milyar teşviğin 60 milyarını mazot vergisinden geri almış. Fransız çiftçisi ayakta, Alman ayakta sen susuyorsun sadece sandığa gidip oy veriyorsun. Bu ülkenin emeklileri, bu ülkenin çiftçileri bu seçimde ayağa kalkmayacaksa ne zaman kalkacak. Sen de hak ettiğini yaşıyorsun hiç sesini çıkarmıyorsun 10 bin lira ile nasıl yaşıyorsun?

İlkeli duruşunuz olacak

Kılıçdaroğlu önerimi kabul etmedi. Çık cumhurbaşkanı adayı olarak, Akşener de cumhurbaşkanı yardımcısı olsun. Canlı yayında söyledim. İnsanlara güven vermediler. Strateji hatası. 7 tane cumhurbaşkanı yardımcısı olduğunda bunlara maaş verileceği sorusu gelir. Cumhurbaşkanı, yardımcılarının memuru olacak diye bakıldı.

Türkiye’de en büyük seçmen Atatürkçü seçmen. Bu çizgiden sapmazsan gelir. Diyarbakır’a gidip demlenip İzmir’e gelip Atatürkçü, ortaya karışıkla olmaz. İlkeli duruşunuz olacak.

Millete hayal satmayalım. Önce 360 vekilin olacak. Biz 3. yol olduğumuzu, bu millete en ucuz eti biz yediririz diyoruz. Partinin çizgisi ile değil yönetenlerledir sorunum. Gelen gideni arattı. Vatandaş görüyor, savruluyor.

İnce, “Ukrayna’dan gemi yolu gözleyemeyiz biz. Buğdayın anavatanı Türkiye’dir. Türkiye kendine yetecek kadar buğdayı üretemiyor. Bu bizim ayıbımızdır!”

İnce, “Eğitim, sağlık ve tarım; piyasanın koşullarına terk edilemez. Devlet tarımı terk edemez!”

İnce, “Şeyh Sait’e “hain” demeyerek oy alacağını zannediyor oradan. Öyle bir dünya yok!”

İnce, “Bizim belediyelerimizin önceliği; deprem konusu olacak. Depreme dirençli kentler inşa edeceğiz.”

İnce, “Abartılıyormuş beni ilgilendirmez. Ülkem için güzel bir şey yapılıyor mu ona bakarım ben. Uzaya gidilmesiyle de, KAAN’la da gurur duyuyorum.”

İnce, “İktidar da muhalefet de sizi kandırıyor.”

İnce, “Faizi, Doları ve enflasyonu yani üçünü birden artıran sadece bir iktidar var; o da Erdoğan iktidarı.”

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.