Haber

Kremlin’den Putin-Erdoğan görüşmesine ilişkin açıklama

Zelenski Türkiye’den ayrılırken, Rusya tarafından esir alınan ve anlaşma gereği savaş sonuna kadar Türkiye’de kalması gereken Azov taburu komutanlarıyla birlikte Ukrayna’ya gitti.

Azov taburu Zelenski ile birlikte Türkiye’den ayrılmasından sonra Kremlin Sözcüsü Peskov, Rusya lideri Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın olası görüşmesi ile ilgili henüz kesin bir tarih belirlenmediğini belirtti.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, yaptığı açıklamada iki lider arasındaki olası görüşme ile ilgili henüz kesin bir tarih belirlenmediğini söyledi.

Peskov, gazetecilerin Putin ile Erdoğan arasındaki görüşmenin yeri ve zamanı konusunda kesinlik olup olmadığı ve böyle bir görüşmenin ağustos ayında mümkün olup olmadığı sorusuna Peskov, “Henüz kesinlik yok. Haber vereceğiz” yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukraynalı mevkidaşı Vladimir Zelenskiy ile dün yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında ‘Putin’in önümüzdeki ay Türkiye’yi ziyaret edebileceğini’ açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.