Müzik

Kalaha, yeni albümünden ilk teklileri Evliya’nin ardından, ikinci teklileri ”Deva”

Hilal Kaya ile uzun zamandır sürdürdükleri çalışmalarına, big band Aarhus Jazz Orchestra’yı da dahil edip, tamamen Türkçe bir albüm yayınlayacak olan Kalaha, yeni albümünlerini 3 gün boyunca konakladıkları Lundgaard Stüdyoları’nda, sabahtan akşama dek canlı çalıp söyleyerek kaydetmiş.

Hilal Kaya, Deva ile ilgili;

Deva, albümdeki tek slow şarkımız. Müzikal anlamda 80’lerin slow synth akımına bir örnek diyebiliriz. Söylerken de dinlerken de çok etkilendigim bir çalışma. ” diyor.

Albüm için ise Hilal Kaya;

“Bu albüm Kalaha’nın tamamı Türkçe olan ilk uzun soluklu albümü. Çok büyük ve önemli bir orkestra ile birlikte, çok özel bir albüm yapıldı. Kayıtlar sürecinde ben dahil ekibin bazıları korona virüse yakalandı ama 3 gün sonunda elimizden gelenin en iyisini yapıp kayıtları bitirdik.”

Deva’nın ardından 3 single daha yayinlayacak olan Kalaha‘nın albümü 26. Ağustos’ta yayınlanacak. Grup albüm kapsamında Eylül ayından itibaren Avrupa’da bir dizi konserler verecek.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.