HaberMüzik

Ankara’dan İzmir’e uzanan aşk hikayesi

Murat Boz ve Büşra Pekin’in başrollerini paylaştığı “Hadi İnşallah” filmi, 28 Kasım’da izleyiciyle buluşacak. Film, dört yılını geçirdiği Ankara’dan erkek arkadaşını kaybederek İzmir’e ailesinin yanına dönen PuCCa’nın yaşadıklarını anlatıyor.

Yönetmenliğini Ali Taner Baltacı’nın yaptığı “Hadi İnşallah”ta, Şinasi Yurtsever, Müjde Uzman, Cezmi Baskın, Hülya Gülşen Irmak, İdil Dizdar ve Aydın Taş da rol aldı. Film, yazdığı blog ile sosyal medya fenomeni olan PuCCa lakaplı genç kadının dizüstü edebiyatı kapsamında yayınladığı kitaplardan senaryolaştırıldı.

ANKARA’DA DÖRT YIL
PuCCa dört yılını geçirdiği Ankara’dan, o dört yılı birlikte geçirdiği erkek arkadaşını kaybederek İzmir’e ailesinin yanına döner. Çok ama çok mutsuzdur, dünyanın sonunun geldiğini düşünür. Aşk acısının en sert hallerini yaşar. Evine, içine kapanır; hüzünlü ayrılık şarkıları dinler. Bu arada ne bulursa yer, bunalımdadır. Bu sırada ailesinin de baskısıyla İzmir’deki bir yerel televizyon kanalına iş görüşmesine gider. Ama işte o gün olanlar olur. ‘Pekmez’ lakabını taktığı o yakışıklıyla karşılaşır. Anlamıştır dünyanın sonunun gelmediğini. ‘Pekmez’le evlenmelidir mutlaka. Ama nasıl olacaktır o koca basenleriyle? Üstelik ‘Bayan Kaltak’ gibi son derece zorlu bir rakip varken.

Murat Boz
Murat Boz

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.