Haber

Haruki Murakami’nin”Sahilde Kafka”sına Müziksel Bir Bakış!

Türk rock müziğinin önemli isimlerinden Altuğ Akınsel, yeni şarkısı ”Dengi Dengine”nin perde arkasına ışık tuttuğu ”Yolculuk” adlı podcast çalışmasının son iki bölümüyle karşımızda. Sanatçı, bu çalışmanın ardındaki sırra işaret ettiği ‘’Yeni Bir Dünya Yaratmak’’ ile ‘Samimi ve Sıcak’’adlı podcast bölümlerinde şarkısında anlatmak istediği düşüncelerin Murakami’nin aşk üzerine düşüncelerine benzediğini belirtiyor.

”BAZI İNSANLAR BUNLARI İNŞA ETMEK İÇİN DOĞAR,BAZILARI İSE YENİDEN İNŞA ETMEK İÇİN.”

Murakami’nin de kitabında bahsettiği gibi ‘’Aslında insanlar diğer yarılarını bulmak için bir arayış içindeler. Kendilerini bir şeylerle özdeşleştirmek isterler.’’ Bu, bir kişi ya da bir yer olabilir. Hayatta bir hedefiniz olduğunda, her zaman aynı hedefi paylaşan başka insanların arayışına girersiniz. Aşk, biriyle evlenmeniz ya da çocuk sahibi olmanız gerektiği anlamına gelmez. Farklı kültürleri, dilleri ve yaşam biçimlerini anlamak ve öğrenmekle ilgilidir. Bazı insanlar bunları inşa etmek için doğar, bazıları ise yeniden inşa etmek için. Bu her ne kadar bir dünyanın yıkımı olsa da aynı şekilde yaratımıdır da… 

Akınsel, coğrafyanın kaderselliği ele alındığında insanların birbirleriyle yeni bir dünya yaratabilmeleri için dengesel açıdan asgari müşterekte buluşmaları gerektiğini belirtiyor.

► Dengi Dengine’yi Dinlemek İçin Tıkla

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.