Biyografiler

Emre Yücelen

Adapazarı – Sakarya Doğumlu Müzik ile ilk tanışması babasının hediye ettiği klasik gitarla başladı. Lise yıllarında ilk müzik grubu olan ”ETWOX”’i kurdu.

İzmir 9 Eylül Üniversitesi Opera – Şan bölümünü kazandı. Aynı dönem Kocaeli üniversitesinde 2 sene Jeoloji Mühendisliği eğitimi gördü. Bu dönemde bir süre okul şenliklerinde Solo ve Rock grupları ile sahne aldı.

1996-2004 İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümünden mezun olup , gitar piyano , bağlama ,ud ve ney çalmaktadır..

Prof.Dr. Aleaddin Yavaşça , Prof Dr. Can Etili , Yücel Paşmakçı , Prof. Dr. Selahattin İçli , Süleyman Şenel , ve Erol Uras… gibi çok değerli müzik ustaları ile çalıştı.

2004 yılından itibaren Oyun yapım firması Sobee ile çalışan Emre Yücelen : İstanbul Kıyamet Vakti , I Can Football , Süper Can gibi Online oynanan ilk Türk Oyunlarının müziklerini ve ses efekt tasarımlarını yaptı. Bunun yanı sıra Galatasaray resmi albümünde yer alan remixler kendisine ait. Aynı zamanda sanatçı dostlarına verdiği bestelerde bulunmaktadır.

İnternet üzerinde eğitim veren muzikdersi.com , sandersi.com ‘u kurarak bir çok genç müzisyenle bilgi paylaşımında bulundu. muzikdersi.com sitesi ile 2006 yılında Altın Örümcek Web Siteleri Yarışmasında Türkiye’nin en iyi 2. Eğitim Web sitesi seçildi.

Emre Yücelen :”Çocukluğumdan beri hayalim müzisyen olup şarkılarımı bir albümde duyurmaktı…”
ve …

Emre Yücelen’in
ilk albümü ‘Kelebek’Arpej Yapım etiketi Özlem Öz Produktörlüğünde müzik marketlerdeki yerini aldı.
Albümdeki 8 şarkının söz ve müziği Emre Yücelen’e ait.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.