Biyografiler

Deniz Demiröz

Deniz Demiröz 16 Mayıs 1980 yılında Adapazarı’nda doğdu. 1994 – 1998 yılları arasında Bolu Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde okudu. Ana branş piyano yardımcı branş olarak da keman eğitimi aldı. 1998 – 2004 yılları arasında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Ana branş klasik gitar yardımcı branş piyano ve şan eğitimi aldı.

2000 – 2005 yılları arasında pek çok ünlü sanatçı ve grup ile sahne aldı. 2005 yılında Türk Rock Müziği soyağacının gövdesi olarak kabul edilen Bulutsuzluk Özlemi adlı grubun üyesi oldu. Bu zaman zarfında sanatçı üniversite ve lise konserlerinde, önemli festivallerde, televizyon programlarında, Bulutsuzluk Özlemi 20 yaşında (2007), Ezginin Günlüğü Çeyrek (2007), Bulutsuzluk Özlemi Zamska (2009) ve Nilüfer 13 düet (2013) albümlerinde yer almıştır. Bulutsuzluk Özlemi Zamska albümünde gitaristliğinin yanı sıra tüm şarkıların düzenlemelerinde imzası bulunmaktadır.

‘Her Şey Yalanmış’ adlı ilk stüdyo albümü 2011 yılında yayınlanmıştır. Sanatçı Yavuz Çetin’den Yaşamak İstemem ve Bulutsuzluk Özlemi’nden Yine Düştük Yollara adlı eserleri yeniden yorumlayarak müzikseverlerin beğenisine sunmaktadır. Bu iki eserin haricindeki tüm söz ve müzikleri kendisine ait olan albümünün Enstrümanları yine kendisi tarafından icra edilmiştir.

‘Sanal Dünya’ adlı ikinci stüdyo albümü, Arpej Müzik Yapım etiketiyle 2013 yılında yayınlanmıştır. Prodüktörlüğü ve düzenlemeleri sanatçıya ait olan albümün tüm söz ve müzikleri kendisine aittir.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.