Müzik

Ceren Gündoğdu Kapı Remix

Türkçe Pop’un romantik sesi Ceren Gündoğdu’nun sözü ve müziği kendisine ait şarkısı Kapı, kaostan ve kederden uzaklaşıp, kendine ait bir odada soluklamak isteyen birinin duygusal yolculuğunu anlatıyor.

Serdar Ayyıldız imzalı bu remix versiyonda, şarkının lirik bestesine deep house synth’ler ve elektronik sample’larla süslenmiş modern bir dans altyapısı eşlik ediyor.

Pek çok kişi onu müzisyen kimliğiyle bilse de aslında Ceren Gündoğdu, oyunculuğuyla da dikkat çekmeyi başarıyor. Öte yandan ilk albümünü yayınlayan genç şarkıcı, beğeni toplamayı başardı. Son birkaç yıldır öne çıkan Gündoğdu, özellikle yorumladığı “İki Keklik” türküsüyle sosyal medyada büyük ses getirdi. Peki bu denli dikkat çeken ve herkesin merak ettiği Ceren Gündoğdu kimdir?

Ceren Gündoğdu Kimdir?

1988 yılında İstanbul’da, salonunda hem piyano hem bağlama olan bir evde dünyaya gözlerini açan Ceren Gündoğdu, 35 yaşındadır. Müzisyen bir ailede büyüyen Gündoğdu, küçük yaşta pek çok müzik türüne ilgi duymaya başladı. Yine çok küçük yaşlarda piyano çalmaya başlayan Ceren Gündoğdu, 9 yaşındayken Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı yarı-zamanlı Piyano Bölümü’nü kazandı. 2011’de Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden birincilikle mezun olan başarılı şarkıcı ve oyuncu, aynı dönemde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikal-Tiyatro Bölümü’nde de eğitimini tamamladı ve ardından Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı.

Okul hayatı biter bitmez kendini İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun sahnesinde bulan Gündoğdu, 2 sezon boyunca kült bir Broadway müzikali olan ‘Sidikli Kasabası’nda başrollerden biri olarak görev yaptı. Daha sonra TRT ekranlarında akustik performansla sohbeti birleştiren müzik programları ‘Sokakta Hayat Var’ ve ‘Şehrin Işıkları’nı hazırlayıp sundu. Lise yıllarından beri kendi şarkılarını yazan bir şarkıcı olarak, tüm bunları yaparken, hep tek bir hayali vardı ve 2018 sonbaharında bu hayali gerçekleştirmek için bir adım atıp kendi şarkılarını paylaşmaya başladı. Geçtiğimiz 1.5 sene içerisinde 8 single yayınladı ve şimdiyse 7 şarkıyı içeren ilk albümü ‘Kapalı Gözlerle’yi müzikseverlerle buluşturdu. Yaptığı her çalışmayla beğeni toplayan sanatçı, zaman zaman akustik performanslarını yayınlayarak dinleyiciye sürpriz yapmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.