Haber

Alman gazetesi Bild, gizli ordu belgelerine ulaştı

Alman ordusu, Rusya ile NATO arasında çıkabilecek potansiyel bir çatışma için hazırlıklara başladı. Alman gazetesi Bild’in gizli ordu belgelerine ulaştığı ‘Rusya’ya karşı çatışma planında’ neler var?

Alman gazetesi Bild, Alman ordusunun Rusya ile NATO arasında çıkabilecek bir savaş senaryosu oluşturduğunu yazdı. Habere göre, 2024 yılında alevlenmesi beklenen Rusya – NATO ilişkileri, Şubat ayında Rusya’nın Ukrayna’da ilerleyişe geçmesiyle daha da kötüleşecek. Ukrayna ordusunun çoğunun Hazirana kadar büyük kayıplar yaşayıp Kiev’e kadar çekilmesi ardından, NATO ile Rusya arasındaki tansiyon en yüksek seviyeye ulaşacak.

2025 yılında ise, 300 bin kişilik NATO ordusu, doğuya konuşlandırılarak Rusya’ya karşı çatışma başlatılacak. 30 bin askerin Alman askeri olması planlanırken, çatışmanın en ateşli noktaları Belarus ve Kaliningrad bölgesinde Suvalki koridorunda yaşanacağı belirtiliyor.

Haberde, çatışmanın başlamasının ne gibi tehlikeler doğuracağı ve ne şekilde biteceğine dair tahminlere yer verilmiyor.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, birçok kez Rusya’nın Avrupa ile savaşmayacağını ve bu ülkelere karşı bir tehdit olmadığını belirtmişti.

ABD’nin Rusya ile Avrupa yakınlaşmasını istemediği için savaş çığırtkanlığı yaptığı belirtilirken, Putin Sürekli Rusya’nın Avrupa’yı tehdit ettiği gibi bir hava oluşturulmaya çalışıyor. Sürekli korku pompalanmaya devam edilirken, içten içe biliyorlar, Rusya, Avrupa ile savaşmayacak. Biz de biliyoruz, Avrupa ile Rusya arasında bir savaş olmayacak ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.