Biyografiler

Ali Çetinkaya kimdir?

Kendi anlatımı ile;

Ben, Ali Çetinkaya; 21 Aralık 1984 yılında Nazilli’de dünyaya geldim. İlk, orta ve lise eğitimimi Nazilli’de tamamladım. Ardından 2005 yılında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde inşaat mühendisliği okudum ve buradan 201 yılında mezun oldum.

Hemen ardından iş hayatına atıldım ve 1992 yılında kurulan aile şirketimiz Çetinkaya İnşaat-Mühendislik Firması’nı babamdan devralarak çalışmaya başladım. 13 yıldır mesleğimi icra etmekteyim. Nazilli’ye çok sayıda konut ve iş yeri kazandırdım.

Bunun yanı sıra Nazilli İnşaat Mühendisler Odası temsilciliği ve Nazilli Belediye Spor Yönetim Kurulu  üyeliği görevlerinde bulundum.

2014 yılında hayatıma Dilara Erkul Çetinkaya ile birleştirdim. Devrim Ata isminde bir oğlum var.

Oldum olası siyasete ilgi duydum. Kendi paramı kazanmaya başladığım andan itibaren CHP’de aktif siyasete başladım. Üç dönem CHP Nazilli İlçe Başkan Yardımcılığı yaptım ve ardından 2019 yılı yerel seçimlerinde CHP’den Nazilli Belediye Başkanlığı aday adayı oldum.

CHP yönetiminde iken, Muharrem İnce’nin de her defasında konuk olduğu, 6 Mayıs 1972’de idam edilen Deniz Gezmiş’i canlandırdığım tiyatro oyunları sonrasında kendisiyle dostluğumuz başladı. 17 Mayıs 2021 yılında Genel Başkanımız Sn. Muharrem İnce’nin de ricasıyla Memleket Partisi saflarına katıldım.

Ardından, yol arkadaşlarımla birlikte Memleket Partisi Nazilli İlçe Başkanlığı serüvenim de başlamış oldu.

29 Ağustos 2023’te Genel Başkanımız Muharrem İnce tarafından Türkiye’de açıklanan ilk belediye başkan adayı bizzat ben ilan edildim. Bu gerek benim için, gerekse Nazilli’mizin adını Türkiye’ye duyurduğumuz için çok gurur verici bir olay oldu.

O günden bu yana her biri kendi alanında başarılı ve beni  asla yalnız bırakmayan yol arkadaşlarımla birlikte, Nazilli Belediyesi’ni devralmak ve Nazilli’ye hizmet etmek için gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu yolda başarılı olacağımıza inanıyorum. Daha yaşanılır bir Nazilli için desteklerinizi bekliyorum.

Gelin, bunu, hep beraber başaralım.
Gelin, çağdaş bir kent için hep birlikte kollarımızı sıvayalım.

Gelin, dağlarından yağ, ovalarından bal akan şehre markamızı vuralım

Bu memleket bizim,  başka memleket yok.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.