Haber

110

2003 yılında Candan Tezel ve Ozan Yılmaz tarafından kurulan 110, elektronik altyapılı ritmik öğeler taşıyan müziği ve muhteşem sahne performansı ile dikkat çekti. 2005 yılında; içinde birçok tarzın bulunduğu ilk albümleri “ATOMLARIN HARİKA DÜNYASI”nı yayınlayan 110, o tarihten bu yana Rock’n Coke ve Rock İstanbul da dahil olmak üzere onlarca önemli festivalde dünyanın en iyi isimleri ile aynı sahneyi paylaştı. ‘Gölge’ isimli parçaları ‘Gen’ filminin soundtrack’inde kullanılan grup, çektiği ‘Özledim Seni’ ve ‘Bitti mi’ videoklipleri ile büyük ses getirdi. Özellikle grubun çıkış şarkısı ‘Bitti mi?’ o dönemin tüm müzik yazarları tarafından en iyi çıkış şarkısı ve klip olarak ilgi çekti.

Grubun ikinci albümü 2007 yılında ‘KONTROL’ adıyla yayımlandı. Bu albümdeki; ‘Düştüm’, ‘Dünya’ ve ‘Çünkü’ isimli şarkılara videoklip çeken grup, hatrı sayılır bir hayran kitlesine ulaştı.

2010 yılında yayınlanan 3. albümleri ‘SIFIR’ ile müzik sektöründe bir ilke imza attı. Yeni albümleri için farklı bir pazarlama yöntemi geliştiren 110, Türkiye’nin ilk USB bellekte albümünü piyasaya sundu. 10 şarkıdan oluşan albüm, videoklipler, fotoğraflar ve duvarkağıtları gibi artwork’leri de içeren yüksek kapasiteli bir USB bellek içinde satışa sunuldu.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.