Biyografiler

Zarema

Sekiz yaşından itibaren şiir ve şarkı sözleri yazmaya başlayan Zarema, bu küçük yaşta şiirlerini gönderdiği dergilerden ve şairlerden büyük ilgi gördü.

Kendisini yavaş yavaş keşfeden Zarema Khalikova’nın, 14 yaşında “Ayi-Dag” adlı parçaya çektiği ilk klibi “The Crimean National TV”de yayınlandı. Büyük ilgi gören şarkıları, radyo listelerinin üst sıralarına ulaştı.

Müzik ve oyunculuk alanında eğitimine Crimean’s Musical’da devam eden Zarema keman bölümünde eğitim aldı. Müzik eğitimi boyunca keman ve piano çalmayı öğrendi.

Üniversite eğitimine Karpenko-Karyi National University Of Theatre’ın sinema ve televizyon bölümünde devam eden Zarema, “drama theatre” ve “cinema actress” alanında ihtisas yaptı.

2003 yılında Educational Theatre’da oynanan ünlü opera oyunu “Carmen” de ve Podol’s Theatre’da oynanan “Blues for Natella” operasında baş rolu oynadı. Ayrıca “Mamayeva” ve “Maiden’s dinner or the magnetism of hearth” adlı ünlü opera oyunlarında da baş rol olarak yer aldı.

Kırım’da gerçekleşen 10. Shellale Festivali’nde kendi bestesi ile yer alan Zarema, bir çok festivale daha konuk sanatçı olarak katıldı.

ZAREMA’nın Türkiye’nin en önemli müzisyen ve aranjörlerinden Ozan Çolakoğlu, Hacı Mustafa Ceceli, Özgür Buldum , Gürcell Çelik ve yurt dışında bir çok ünlü sanatçının albümünde görev alan Mikail Nekrasov gibi isimlerle çalıştığı ilk albümü 21 Kasım 2007 tarihinde müzik marketlerde yerini aldı…

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.