Biyografiler

Yekta Faik Yılmaz kimdir?

1993 yılında Artvin’in Hopa ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlköğrenimi ve ortaöğrenimini Hopa’nın Köprücü Köyünde Köprücü İlköğretim Okulu’nda tamamlamış, 2011 yılında ise Rize Tevfik İleri Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Lise yıllarında aynı zamanda amatör futbolcu olarak sporla ilgilenmiştir. 2011 yılında Giresun Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü’ne girmiş ve 2015 yılında mezun olmuştur. Üniversite yıllarında da amatör futbolcu olarak spor yapmaya devam etmiştir.

Aynı yıl memleketi Hopa’da Serhat İlköğretim Okulu’nda Fen Bilgisi Öğretmeni olarak görev yapmıştır. 2016 yılında Ankara’ya gelerek özel bir kurumda Fen Bilgisi Öğretmeni olarak çalışmıştır. 2017 yılında İşletme Yüksek Lisans eğitimi için Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’ne kayıt yaptırmış ancak ailevi sorunlardan dolayı tamamlayamamıştır. 2019 yılında ise tekrar İşletme Yüksek Lisans eğitimi için Eskişehir Anadolu Üniversitesi’ne kayıt yaptırmış ancak eğitimini yarıda bırakmıştır. 2016-2019 yılları arasında özel kurumlarda öğretmen ve idareci olarak çalışmıştır.

Halen Ankara’nın Sincan ilçesinde özel bir kurs merkezinin sahibidir. Edebi, tarihi ve ideolojik konularda ilgili, araştırmacı, sosyopolitik konularda yetkin bir kişiliğe sahiptir. Kamp yapmayı, rafting yapmayı ve gezmeyi çok sever.

Evli ve 1 çocuk babası olan Yekta Faik Yılmaz, Sincan’ın Yenikent bölgesinde oturmakta ve B2 seviyesinde İngilizce bilmektedir.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.