Biyografiler

Tan Taşçı

30.10.1981 doğumlu olan Tan, bir sanat şehri olan Hannofer Hildeshaim’de dünyaya geldi. İlkokula Ankara Arı Koleji’nde başladı. Profesyonel olarak müzik eğitimine Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı yarı zamanlı ve çeşitli polifonik korolarda şarkı söyleyerek başladı. Bunun yanında şan dersleri piyano sahne ve solfej dersleri aldı. Engellenemez müzik tutkusu O’nu Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Bölümü’ne taşıdı… Aynı zamanda halk müziği ve sanat müziği korolarında çalıştı. Devlet operasında görev aldı. Sahne derside alan TAN, Türkan Şoray’la “Mürüvetsiz Mürüvet” sinema filminde rol aldı. Öğrenciliği zamanında gece klüplerinde ve çeşitli organizasyonlarda sahne aldı. 2005 yazında kendi bestelerinden oluşan “Rica Ederim” isimli albümü piyasaya çıktı.

DİSKOGRAFİ

2005 yazında kendi bestelerinden oluşan “RİCA EDERİM” isimli albümü piyasaya çıktı. Sırası ile klip çektiği; “ASLA”, “RİCA EDERİM”, “KALBİME GÖMÜYORUM AĞLA AĞLA” besteleri şimdiden klasikler arasına girdi ve o yaz lakabı slow şarkıların prensi oldu.

Tan’ın ikinci albümü “Sözümü Tutamadım” 2007 yazında sevenleriyle buluştu. Albümün ilk hiti, ilk klip şarkısı “Neler Neler” oldu. İkinci klibi ise albume ismini veren yeni bir Tan klasiği “Sözümü Tutamadım”a geldi. TAN bu lbümünde Sezen Aksu klasiği “Geçer” isimli şarkıyı da yorumladı ve beğeni topladı.

2008 yazı ilk kez bir single’la karşımıza çıktı. Bu albüm adını sevilen bir Ferdi Tayfur bestesi olan “YILDIZLARDA KAYAR”dan aldı. YILDIZLARDA KAYAR 2008’in hiti oldu. Bu albümde “Söyleme” isimli şarkıda İzel ile düet yaptı.

2009 yılında “İşaret” albümü AVRUPA Müzik etiketiyle marketlerde yerini aldı. Albüme adını veren “İşaret” orjinali yunan SAKİS ROULES tarafından okunan cover bir şarkıydı.

2010 yazında DEMET AKALIN’a verdiği “ÇANTA” isimli şarkısıyla da adından sıkça sözettiren Tan, 2011’de Serdar Ortaç’la düet yaptığı “Benim Gibi Olmayacak” isimli single.nı müzik marketlere sundu.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.