Biyografiler

Soner Canözer

Besteci Soner Canözer 1994 yılında profesyonel müzik yaşamına adım attı.
2001 yılında Senfonik Rock tarzındaki solo projesi Almôra’yı hayata geçirdi. Bu proje kapsamında 5 albüm ve 3 single yayınladı. Bu albümlerle yurt içinde ve yurt dışında önemli başarılara imza attı. Japonya’da iki, Meksika’da dört albüm yabancı plak şirketleri tarafından yayınlandı.

2005 yılı Soner Canözer’in müzikal kariyerinde önemli bir dönüm noktası oldu. Japonya’nın efsanevi müzikal topluluğu “Takarazuka Revue”, “Revue of Dreams – Jazzy Fairies” müzikalinde Soner Canözer’in “Güneşin Ozanları” ve “Fantasy” isimli eserlerini Japonca olarak seslendirdi. Tokyo Takarazuka Theater’da sahnelenen ve 2006 yılında TCA Pictures tarafından tüm dünyada DVD olarak yayımlanan bu müzikal, Soner Canözer’in eserlerini Ritchie Blackmore, Dio, Impelliteri ve Enrique Garcia gibi dünyaca ünlü müzisyenlerin eserleri ile aynı sahnede buluşturdu.

2009 yılında Soner Canözer müzik yaşamında geride bıraktığı on beş yılını “Masalcı’nın On Beş Yılı” albümü ile kutladı. Kompozitörlüğünü ve orkestrasyonlarını Soner Canözer’in yaptığı albümün eserleri Çek Şef Adam Klemens yönetimindeki Prag Filarmoni Orkestrası tarafından icra edildi. Albümde yer alan Soner Canözer’e ait tüm eserler Opera, Sanat Müziği, Alternatif ve Rock gibi farklı müzik disiplinlerinin önde gelen isimleri tarafından seslendirildi.

2010 yılı Türkiye’de Japon Yılı kapsamında şair, yazar Sunay Akın tarafından hazırlanan Torii’nin Ardından belgeselinde Soner Canözer müzikleri kullanıldı.

Besteleri ve hayata geçirdiği projeleri ile birçok ilke imza atan Soner Canözer ülkemizi uluslararası platformda başarı ile temsil etmektedir.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.