Müzik

Selen Gülün’den İtalyanca bir şarkı: ‘Una Serata Sbagliata’

Selen Gülün’den İtalyanca bir şarkı: ‘Una Serata Sbagliata’

Besteci, piyanist ve şarkıcı Selen Gülün şimdiye kadar müzik adına yapmış olduğu tüm çalışmalarda yenilikçi ve lider kimliği ile diğer çağdaş müzisyenler arasından sıyrılmış ve Türkiye müzik tarihinde kendine yer edinmiş bir sanatçı.

Dünyanın çeşitli yerlerinde eserleri seslendirildi, aldığı ödüller ile Roma, New York, Boston, Londra ve Tokyo’da yaşadı, çalıştı, önemli sahne ve festivallerde büyük sanatçılarla sahneye çıkıp müziğini paylaştı.

Downbeat, New York Times, Herald Tribune, BBC Radio 3 gibi dünyanın önde gelen medya kuruluşları tarafından haber yapıldı, takibe alındı. Answers albümü Japonya Caz müzik listelerinde 6 numaraya, Başka albümü ise 4 numaraya kadar yükseldi.

Ünlü İtalyan caz müzisyeni besteci ve saksafoncu Marcello Allulli ve Selen Gülün‘ün 2010 yılından beri süregelen dostlukları müzisyenlerin Roma, İstanbul, Tokyo gibi dünyanın çeşitli yerlerinde bir araya gelerek çaldıkları konserlerle, kaydettikleri albümlerle devam ediyor.

İkili Allulli bestesi bu İtalyanca lirik balad’ı 2017’de Many Faces albümü kayıtları sırasında çalıp kaydetmişlerdi. Bu çok kültürlü işbirliğine vurgu yapan Selen Gülün, bu güzel şarkının sonuna ek olarak Türkçe söz yazdı ve kayıt sırasında söyledi. Single 22 Eylül 2023’te iKi Müzik tarafından yayınlandı.

Selen Gülün vokal, piyano

Marcello Allulli, tenor sax

Kayıt: Rome, Giuseppe Nuccia (Nuccia)


Türkçe vokaller: Keyboard İstanbul


Mix: Halil İbrahim Işık

Mastering: Erim Arkman


Kapak Fotoğrafı: Zeynep Özkanca

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.