Haber

Rus arama-kurtarma ekipleri, Kahramanmaraş’ta çalışmalara başladı

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, Türkiye’ye gelen bakanlığa bağlı arama-kurtarma ekiplerinin depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta çalışmalara başladığını açıkladı.

Rus uzmanların Kahramanmaraş’ta yıkılan binalarda arama-kurtarma faaliyetleri yürüttüğünü belirten bakanlık, dayanıksız yapılar ve devam eden artçıların çalışmaları zorlaştırdığını kaydetti.

Bakanlık, Rus ekiplerin azami fedakarlık ortaya koyarak çalıştığını zira bu tür felaket boyutundaki yıkımlarda mağdurların hayatlarının kurtarılması için her dakikanın değerli olduğunu vurguladı.

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, depremin ardından dün Türkiye’ye 100’den fazla uzmanın yanı sıra özel eğitimli köpekler ve sahra hastanesi göndermişti.

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı: Türkiye’deki ekibimizi ikinci bir grupla güçlendirebiliriz

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı Danışmanı Daniil Martınov, Türkiye’deki Rus arama-kurtarma ekibinin ikinci bir grupla güçlendirilebileceğini söyledi.

Kahramanmaraş’ta gazetecilere açıklama yapan Martınov, “Yakında ikinci bir grupla ekibimizi güçlendirmemiz olası” dedi.

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, depremin ardından dün Türkiye’ye 100’den fazla uzmanın yanı sıra özel eğitimli köpekler ve sahra hastanesi göndermişti. Ekipler, bugün depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta çalışmalara başlamıştı.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.