Haber

Polonyalı Rahip Seks Suçlarıyla Suçlandı ve Tutuklandı

Polonya’daki piskoposluk, geçen Eylül ayında Dabrowa Gornicza kasabasındaki bir rahibin evinde seks partisi yapıldığına dair raporların ortaya çıkmasından bu yana skandalla boğuşuyor.

Devlet haber ajansı PAP Perşembe günü yaptığı açıklamada, Polonyalı bir rahibin, basında bir adamın evindeki seks partisinde bayıldığını bildiren haberlerin ardından seks ve uyuşturucu suçlarının yanı sıra tıbbi risk altındaki bir kişiye yardım etmemekle suçlandığını söyledi.

Polonya‘daki piskoposluk, geçen Eylül ayında Dabrowa Gornicza kasabasındaki bir rahibin evinde seks partisi yapıldığına dair raporların ortaya çıkmasından bu yana skandalla boğuşuyor.

Polonya gizlilik yasaları nedeniyle Tomasz Z olarak anılan rahip, tutuklanmasının ardından duruşma öncesi gözaltına alındı. 10 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilir.

Vatikan, piskoposluk piskoposunun istifası için bir neden belirtmeden geçen yıl istifa ettiğini açıklamıştı. Tomasz Z, medyada iddia edilen seks partisine ilişkin haberlerin ardından geçen yıl ihraç edilmişti.

Sosnowiec piskoposluğunun basın ofisi Reuters’e verdiği demeçte, savcılığın çalışmalarına paralel olarak kilisenin Thomasz Z davasında kendi davasını da yürüteceğini ve sonuçlarının Vatikan’a iletileceğini söyledi

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.