HaberMüzik

Pit10 – Beni Bilmiyorsun

“Pit10 – Beni Bilmiyorsun” albümü ile Mustafa Ceceli, Emre Altuğ, Özgün gibi pop sanatçıları ile ilk kez bir RAP albümünde buluştu. Müzik piyasasına; “Es”, “Hangimiz Tertemiz”, “İstiklal”, “Şeytan”, “Dönmem” gibi hit’leri kazandıran ünlü besteci/ aranjör Ender Çabuker, hit şarkıların formülünü RAP müzikte uygulamak hedefiyle ilk kez bir “RAP” albümün prodüktörlüğünü yaptı.

“En İyi Şarkı” seçilen “Mustafa Ceceli – Es”in RAP düeti ve “Emre Altuğ – Hangimiz Tertemiz” RAP versiyonu ile ulusal radyolarda Hip Hop furyasını başlatmasından sonra dikkatleri üzerine çeken Rap’çi Pit10, “Beni Bilmiyorsun” albümü ile ilk’lere imza atıyor.

Albüm dijital satışa çıktığı ilk gün “En Çok Satanlar” listesine 1 numaradan giriş yaptı. Türkiye’de ilk kez bir RAP albümü Apple’ın geliştirdiği Mastered for iTunes formatında yayınlandı ve içinde 53 şarkı bulunuyor.

Albümün tüm beste ve aranjeleri Ender Çabuker imzası taşıyor, albüme ismini veren parça ise Emre Çitil tarafından yapıldı. Pit10’a Türkiye’nin en ünlü RAP sanatçıları; “Patron, Allame, Sansar Salvo, Kamufle, Anıl Piyancı, Ais Ezhel ve Beta”nın düet’leri bulunuyor. Mustafa Ceceli, Emre Altuğ, Özgün, Zey ve Özay Bakır, Pit10’a eşlik eden diğer sanatçılar.

iTunes Exclusive versiyonunda 12 yeni şarkı ve 41 bonus şarkı olmak üzere toplam 53 track bulunuyor. Bonus trackler koleksiyon için Analog Remastering yapılarak tekrar hazırlandı. Albümdeki tüm şarkılar Apple’ın geliştirdiği şu anda var olan en kaliteli dijital format olan “Mastered for iTunes” şeklinde ve Türkiye’de “MFiT” logosu ile yayınlanan ilk Rap albümü.

CD içinde 12 track bulunuyor. CD içindeki kod’u e-mail atanları 41 bonus şarkı, tüm şarkıların acapella versiyonları, PC, Mac, iOS, Android temalarının bulunduğu bir dosya ve tüm Pit10 konserleri için geçerli 1 defalık ücretsiz giriş gibi sürprizler bekliyor.

pit10-beni-bilmiyorsun

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.