HaberMüzik

Patron Mutlu Son İstiyor – Soundtrack

Sinemamızın 100. Yılının ilk filmi olma özelliğini taşıyan, Tolga Çevik ve Ezgi Mola’nın başrolü paylaştığı ve aynı zamanda Yılmaz Erdoğan’ın ilk kez bir başka yönetmen tarafından çekilen senaryosuna sahip olan “Patron Mutlu Son İstiyor” filminin kendisi kadar büyük ses getirecek 30 eserden oluşan aynı adlı soundtrack albümü BKM & AVRUPA MÜZİK işbirliği ile tüm müzik marketlerde yerini alıyor.

Prodüktörlüğünü Ömer Ahunbay’ın üstlendiği albümün vokallerinde başta Tolga Çevik ve Ezgi Mola olmak üzere, Burak Ekinil, Billur Güventürk, Belgin Belgin Divanoğlu, Berna Keser, Ulaş Bayram ve Okan Kaya’nın imzası bulunuyor.

FİLMİN BAŞROLÜNDEKİ İKİ ŞARKI: “OLMAZ OLSUN” VE “SEN”

Filmin diğer başrol oyuncuları olarak karşımıza çıkan “Olmaz Olsun” ve “Sen” şarkıları dijital müzik platformlarında satışa sunuldu ve hızla yükselişe geçti.

Oyuncu Billur Güventürk’ün sıcak ve içten yorumuyla ön plana çıkan “Sen” şarkısı şimdiden fenomen olacağını kanıtladı. Bu özel şarkının söz, müzik ve düzenlemesi Burak Ekinil’e ait.

Ayrıca Sezen Aksu ile özdeşleşen, söz ve müziği Şanar Yurdatapan’a ait olan “Olmaz Olsun” şarkısını ise “Patron Mutlu Son İstiyor” için filmin başrol oyuncularından Tolga Çevik yorumlandı. Çevik’e bu şarkıda Ezgi Mola, Billur Güventürk, Burak Ekinil, Berna Keser, Okan Kaya, Ulaş Bayram ve Belgin Divanoğlu da vokalleriyle eşlik ettiler.

Filmin gösterime girmesiyle beraber yayımlanan soundtrack albümün şarkıları da radyolar ve başta TTNET Müzik, iTunes, Turkcell Müzik olmak üzere tüm dijital müzik platformlarında dinleyiciyle buluştu.

Erdem Sökmen, Göksun Çavdar, Cenk Erdoğan, Cüneyt Çağlayan, Hasan Gözetlik, Altuğ Öncü gibi önemli müzisyenlerin enstrümanlarıyla şarkılara eşlik ettikleri albümde yaylı çalgılar İstanbul Strings’e ait.

Yönetmenliğini Kıvanç Baruönü’nün üstlendiği, çekimleri Kapadokya’da gerçekleşen filmde Tolga Çevik ve Ezgi Mola’ya Murat Başoğlu, Erkan Can, Ersin Korkut, Ayşenur Yazıcı ve Nusret Çetiner de eşlik ediyor.

Bir senaryo yazarının, “patron”un siparişi üzerine mutlu son ile biten bir aşk hikayesi yazma macerasını anlatan romantik komedi filminin müzikleri de en az film kadar konuşulacak.
Soundtrack

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.